Dozrel u vás čas na novú kuchyňu? Gratulujeme! Alebo čo so starým nábytkom? Nie je nevyhnutné, aby skončil na zbernom dvore alebo inde medzi odpadom. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako ho použiť znova.

 

 

Nie nadarmo je dnes „reuse“, teda použiť znova, trendy slovo. Hlavne je to trendy prístup, ktorý v sebe snúbi šetrenie zdrojmi, zmenšovanie objemu odpadu a v neposlednom rade šetrenie peňazí aj životného prostredia.

Čo teda s pôvodnou kuchyňou? Môžete ju skúsiť predať. Môžete ju darovať. Alebo môžete časti z nej využiť inde vo svojej domácnosti, na chate či chalupe.

nová kuchyňa

Pracovný kútik

Z časti pracovnej dosky, jednej či dvoch skriniek a dokonca aj zo zásuviek si môžete vytvoriť staronový pracovný kútik – v dobe home officovej taký dôležitý.

Aby všetko ladilo s interiérom, zvážte, či zmeníte povrchovú úpravu skriniek – možno nebude treba nový náter, ale postačí zaujímavá tapeta. Peniaze, ktoré ušetríte tým, že znovu použijete starý nábytok, môžete investovať do kvalitného pracovného kresla.

kuchyňa v izbe

Kúpeľňové skrinky

Keďže sa kuchynské skrinky vyrábajú z materiálu, ktorý by mal dobre zvládať aj teplo a vlhko, svoje nové miesto môžu nájsť aj v kúpeľni. Ak je zariadená vo vintage štýle, doprajte výraznú patinu aj kuchynskému nábytku. A zrazu majú uteráky, osušky a tých tisíc drobností, ktoré v kúpeľniach mávame, svoje miesto a nie sú na očiach. Navyše to vyzerá štýlovo a cool.

kuchyňa z kúpeľne

Pre odvážnych

Vintage, minimalistická aj industriálna kuchyňa si priam pýta nevšedný stôl. Doslova solitér. Neopakovateľný originál. Ak na jeho základ použijete skrinku s poličkami alebo zásuvkami zo svojej starej kuchyne a na ňu dáte kus masívneho dreva, sklo alebo pracovnú dosku s vhodnou povrchovou úpravou, ušetríte kopec peňazí a zároveň budete mať stôl, ktorý budú všetky návštevy obdivovať pre jeho nevšednosť.

vintage kuchyňa

Do pivnice s nimi!

Ak sa vám kuchynské skrinky nehodia nikde v domácnosti, určite ich oceníte v pivnici, komore, v technickej miestnosti alebo v garáži. Veď akýkoľvek ukladací priestor je na nezaplatenie. Môžete ich namaľovať alebo usporiadať tak, aby vyzerali ako vstavané, zaberali čo najmenej miesta a zároveň dobre slúžili svojmu účelu.

kuchyňa predja

Aké farby pristanú vašej kuchyni na jar? Sivá so žltou sú kombináciou roka
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *