Od nášho posledného stretnutia ubehlo niekoľko mesiacov, počas nich sa rodina Džubákových presťahovala do svojho nového domu a naštartovala aktívnu etapu spoločného rodinného bývania. Parkujúc pred ich garážou som si bola istá, že atmosféra, nálada a vôňa ich domova mi vyčarujú úsmev na tvári. Nemýlila som sa. Veď posúďte sami!

Vo dverách ma s obrovským úsmevom privítali Aďka i malý Filip, tatino Erik mal neodkladné pracovné povinnosti, no napriek tomu, že nám chýbala “plná rodinná zostava” strávili sme spolu naozaj príjemný čas. Naše prvé kroky smerovali do otvoreného priestoru obývacej izby a kuchyne. Filipko spontánne predstavoval jednotlivé časti domu a do objavovania noviniek ich bývania ma ihneď zasvätil hádankou: “Veronika, hádaj, kde mám svoju izbu?” :). Čestne prehlasujem, že všetky záhady novostavby rodiny Džubákových sme spoločnými silami vyriešili. A o niektoré sa s Vami rada podelím.

Interiér rodinného domu, jeho farby a detaily sa v celom priestore dotýkajú súčasného moderného minimalizmu, v ktorom prevláda kombinácia bielej, betónu a teplého dreva. O spomenutom koncepte mala Aďka jasnú predstavu už pri prvej návšteve štúdia a s výsledným efektom je, ako sama povedala: “Spokojná! Musím povedať, že už pri príchode pána montéra som mala dobrý pocit. Keď som zbadala jednotlivé kusy linky, ako sa ku sebe spájali a začali pôsobiť ako kuchyňa, hneď som vedela, že to bola správna voľba”. Medzi najobľúbenejšie časti celej kuchynskej linky patrí: “S manželom sme veľkí kávičkári a zamilovali sme si ohrevnú zásuvku, silným hráčom je samotný ostrov s veľkým úložným priestorom a naozaj ma baví doplnkový sortiment ku kuchynskému dresu – krájacia doska a odkvapkávacia nádoba – je nielen nápomocný ale aj esteticky a dizajnovo veľmi dobre vyriešený,” dodáva Aďka.

Vďaka bohatému priestoru samotnej kuchyne získala rodina Džubákových vskutku širokú paletu úložného priestoru v jednotlivých skrinkách, a nielen potravinových. Súčasťou kuchynskej linky je varná indukčná doska, valcovitý odsávač pár, rúra na pečenie, mikrovlnná rúra, ohrenvá zásuvka (vstavané do jednej úrovne v zvolenej pracovnej výške), umývačka riadu a kuchynský dres s odkvapkávacou plochou. “Bývame tu už takmer 4 mesiace a spolu s manželom sme sa zhodli, že sme s konceptom i samotnou realizáciou veľmi spokojní. Na nové pracovné prostredie v kuchyni sme si ani nemuseli zvykať, všetko to bolo akési prirodzené a po ruke. Dobre sme to s Ľubkou naplánovali,” s úsmevom hovorí Aďka. (Ľubka Paligová, senior špecialistka kuchynských návrhov v žilinskom štúdiu, poz. autorky)

Nová kuchyňa rodiny Džubákových je už plnej prevádzke niekoľko mesiacov. Slúži a teší svojich nových majiteľov. I malý Filip v nej má obľúbené miesta… najmä tie zasúvacie priehradky, v ktorých mamina a tatino skrývajú malé sladké prekvapenia :). Celej rodine prajeme, aby im nový dom prinášal radosť každým dňom, aby ich kuchyňa vždy voňala láskou a dobrým jedlom.

Ak by ste chceli o tejto kuchyni vedieť viac, pokojne nám napíšte, radi Vám odpovieme. Už teraz sa tešíme na Vaše správy, podnety či nápady. Všetkým prajeme príjemný deň.

 

 

 

 

O susedoch z piateho poschodia alebo "sľubujem, že Ťa prijímam"
Prečo je biela farba v kuchyniach nadčasová!
1 odpovedať
  1. Veronika
    Veronika hovorí:

    Pekný deň p. Michal, ďakujem za zaujímavé poznámky. A veru som sa s Aďkou spojila a zistila viac. Spomenutý valcový ostrovčekový odsávač pár (zn. Franke, model FTU3807IXS77H) má vyvedený strechou von, no vraj je pri jeho montáži možné použiť i pachový filter s aktívnym uhlím. Batéria je postavená veľmi tesne s okrajom okna, ale vyklápacie okno sa dá plnohodnotne otvoriť (ešte mi zišlo na um, že v prípade rodiny Džubákových by to zvládli i z vonku, keďže majú prízemný dom bez poschodia :D). Prajem príjemný deň. Vera!

    Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *