Farby Roku

trendy kuchyni pulzuje život aj vďaka sviežim farbám. Tento rok sú skutočne úžasné! Farbou roka je podľa amerického Color Institute kombinácia sivej a žiarivej žltej – konkrétne PANTONE 17-5104 Ultimate Gray a PANTONE Illuminating 13-0647. Výber je však oveľa farebnejší.

Milujeme tohtoročné farby kuchýň! Spája sa v nich elegancia s nadčasovosťou a pôsobia krásne harmonicky, takže je z kuchyne príjemné miesto na život.

Farby Roku

Trendy kombinácia

Aktuálne najtrendovejšia kombinácia sivej a žltej osloví najmä ľudí, ktorí sú spoločenskí, zaujímajú sa o seba aj druhých a vynikajú silnou intuíciou. Žltá je symbolom optimizmu a pohybu a šedá farba symbolizuje duchovno a intelekt. Spoločné pôsobenie týchto dvoch farieb pomáha regenerovať duševné sily, pôsobí optimisticky a aj v náročných obdobiach nás posúva vpred, pretože pomáha objaviť nové cesty, nové spôsoby myslenia. Spolu jednoducho tvoria skvelý pár.

„Farby v škálach odtieňov Ultimate Grey a Illuminating žltej nájdete v našich kuchyniach Dolti Collection navrhnutých Andreou Capovilla, aj v prémiových kuchyniach Livanza a luxusných kuchyniach Bauformat,“ hovorí náš špecialista na kuchyne Ing. Pavol Krčmárik.

Svetlé odtiene plné života

Sviežosť zavanie do vašej kuchyne aj vhodnou kombináciou svetlých farieb, ktoré ani náhodou nie sú nudné. Napríklad nemecká prémiová kuchyňa Livanza v šalviovom šate sa v kombinácii s bielou mení na dych berúcu krásku. Je to kuchyňa, v ktorej je radosť nielen variť, ale hlavne žiť.

Pocit nudy nikdy nehrozí ani v kuchyni v netradičnej farbe vína „marsala“. Je plná vášne, je bezprecedentne originálna a srdce pri nej musí poskočiť. U nás nájdete túto farbu kuchynského nábytku v mate aj v lesku.

nová kuchyňa

Akcent na doplnky

Sviežosť a energiu dodáte svojej kuchyni aj vhodnými doplnkami. „Farby sú dnes v kuchyniach žiadaným doplnkom. Tí, ktorí ich z akéhokoľvek dôvodu nekombinujú v nábytku, môžu pre vizuálne osvieženie kuchyne siahnuť napríklad po farebných tapetách s rôznorodými dizajnami. Veľkú zmenu urobí aj farebný strop. A samozrejme doplnky každého druhu – vázy, kvetináče, koberce… Vhodná kombinácia farieb lahodí nielen oku, ale má vplyv aj na náladu a celkový pocit zo života obyvateľov domácnosti,“ hovorí P. Krčmárik.

Moderné kuchyne

Tak sa nebojte kombinovať, nestrihajte svojej fantázii krídla. Že si neviete predstaviť, ako budú farby spolu vyzerať a pôsobiť? Ľahká pomoc! Vyskúšajte náš on-line 3D plánovač kuchýň a zažite vaše tajné sny na vlastnej koži ešte skôr ako sa stanú skutočnosťou.

Aj starší kuchynský nábytok sa dá použiť znova
Priblížime vám, čo sa skrýva za zmenou energetických štítkov
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.