Aj Vám sa stáva, že tie najjednoduchšie a najpraktickejšie riešenia sa objavia s oneskorením? Nakoniec ste si poradili a výsledok je uspokojivý, no má maličké rezervy. Aj preto sme pre Vás pripravili “šikovné riešenia” do Vašej novej kuchyne! Môžete si byť istí, že pri pozornom plánovaní na nič nezabudnete!

Livanza: model dvierok STEVIA (lesklá námornícka modrá)

Potravinová skriňa súčasťou kuchynskej linky

Mať špeciálnu miestnosť na uskladnenie potravín je malým snom takmer každej domácnosti. Nie vždy nám to možnosti a priestor dovolia. Výborným, jednoduchým a praktickým riešením je, ak sa súčasťou kuchynskej linky stane aj potravinová skriňa. Vôbec sa nemusíte obávať, že takýto vstavaný komplex bude pôsobiť mohutne či fádne. Stačí, ak jednotlivé časti správne skombinujeme a oživíme  na miestach, ktoré sú tzv. “optickým bodom zlomu” a krásna ľahká i priestranná kuchynská linka je na svete!

Livanza: model dvierok Virginia (pieskový dub)

Livanza: model dvierok Virginia (pieskový dub)

Livanza: model dvierok Virginia (pieskový dub)

Príjemným a ľahkým ukončením celej kuchynskej zostavy je napríklad otvorený policový priestor. Môžete ho využiť ako dekoratívnu stenu alebo s použitím vhodných úložných boxov ako ďalší odkladací priestor. Čo poviete?

Livanza: model dvierok Virginia (pieskový dub)

Roletová skrinka

Áno, v úplne malých a jednoduchých kuchyniach existuje ešte jedno veľmi šikovné riešenie na uskladnenie potravín. Je to roletová skrinka! Je optickým odľahčením vstavanej kuchynskej linky. Počas bežných dní sa môže stať otvoreným priestorom pre jednoduché sezónne dekorácie, poháre či iné potrebné maličkosti. A v prípade očakávanej návštevy, blížiacich sa sviatkov aj potravinová skriňa, ktorú jednoducho zatvoríme stiahnutím rolety a všetko potrebné do nej bezpečne schováme.

Kuchynský ostrov či kuchynský stôl

Mnohí snívame o kuchynskom ostrove. Je to praktické a vizuálne príťažlivé riešenie kuchyne. Má však jeden malý háčik, potrebuje svoj priestor! Čo tak dať prednosť kuchynskému ostrovu a pomocou šikovného DIY z neho pre potrebné chvíle vyrobiť aj veľký kuchynský stôl? Stačí prídavná doska, ktorú v prípade potreby môžete zložiť a jednoducho uskladniť. A pri príchode návštevy ju len vytiahnuť, priložiť ju ku kuchynskému ostrovu.

Livanza: model dvierok Denim (art betón dekor)

Máte chuť na ďalšie šikovné riešenia? Napíšte nám a radi pre Vás pripravíme pokračovanie. Všetkým pekný deň!

 

 

Bylinky z kuchyne
Prenájom s novou kuchyňou!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.