Viete, že 5. jún je Svetovým dňom životného prostredia? Ekologické témy v spoločnosti ožívajú a dostávajú priestor aj v našich kuchyniach. Šetríme vodou, separujeme, recyklujeme, učíme sa žiť bezobalovo, nakupovať domáce potraviny a čo najmenej s nimi plytváme. Inšpirujeme sa, aby sme inšpirovali Vás.

Bauformat: model dvierok BARCELONA (biely vysoký lesk)

Dobrý základ v kuchyni

V našich štúdiách nájdete kuchyne, ktoré sú vyrábané tak, aby slúžili roky! Kvalita je pre nás rovnako dôležitá ako aj ochrana prírody a prostredia, v ktorom dennodenne žijeme. S potešením môžeme povedať, že náš nemecký výrobca kuchýň je držiteľom PEFC certifikátu! Jednoducho – pri výrobe dodržiava všetky súčasné ekologické štandardy. Veríme, že skutočná hodnota života v kuchyni je spojená aj so zdravým prístupom k prírode a životnému prostrediu.

 

 

Alchýmia ekologického varenia

Je daná správnym namiešaním viacerých ingrediencií. Pekne postupne. Po prvé: myslime na to, že varenie začína v obchode. Dobrou radou je nákupný zoznam a aspoň malý jedálniček na najbližšie dni. Nekupujme zbytočne veľa. Heslo: “toľko, čo zjem”. Po druhé: vyberajme si kuchynské spotrebiče tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Medzi tie, ktoré nám slúžia nonstop 24/7 patrí chladnička a mraznička. Ich energická spotreba a funkcie môžu z dlhodobého hľadiska ušetriť nielen energie, prírodu, ale aj našu peňaženku. Po tretie: všetko, čo smeruje “do koša” vyhadzujme s rozumom. Trieďme, separujme a recyklujme – čo nevieme využiť v kuchyni, môže pomocou šikovného DIY návodu poslúžiť na balkóne či v záhrade.

Livanza: model dvierok ERUKA (lesk v odtieni mesačného svetla)

BIO odpad do kompostéra

Súčasťou modernej a ekologickej kuchyne je určite aj bio kompostér. Odpad z varenia nemusí skončiť v koši, môžeme mu dať šancu, “aby v prírode ďalej slúžil v podobe potrebného hnojiva”. Nakoniec, možnosti sú naozaj veľké a výsledný substrát môžete použiť na prihnojenie záhradky či bytových rastlín.

zdroj: greenhome.sk

Kuchynské vychytávky

Sú to tie najmenšie, no rovnako podstatné a dôležité, drobnosti, ktorými môžeme začať meniť našu kuchyňu. Plastové potravinové obaly vymeníme za sklenené, mikroténové vrecká za kombináciu včeloobalov s ľanovými vrecúškami, bežné čistiace prostriedky nahradíme ekologickejšími variantmi a hubky/kefy na riad za prírodné materiály – lufu a drevené kefky. Nielenže dizajnovo oživíme našu kuchyňu, ale dodáme jej nový rozmer.

Plán NOVÁ KUCHYŇA? Toto musíte vyskúšať!
Vstavané rúry
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *