rodina v kuchyni

Misia „nová kuchyňa“ niekedy poriadne prevetrá nielen peňaženku, ale aj kvalitu vzťahu. My, našťastie, poznáme dokonalý spôsob, ako sa dopracovať k perfektnej kuchyni bez ujmy na spolužití. Ako bonus ponúkame záruku, že sa v nej budú všetci členovia domácnosti cítiť DOKONALE!

Keď z rôznych dôvodov nadíde čas na novú kuchyňu alebo jej rekonštrukciu, každému bez rozdielu pohlavia a veku v hlave víria pochybnosti. Naplánujeme ju dobre? Bude pekná a zároveň praktická? Je lepší lesk alebo matné prevedenie? Zvládneme to finančne? A čo keď niečo nedomyslíme?

Naša prvá rada znie: Uvarte si v kuchyni, ktorú práve máte, jednu z posledných šálok čaju na upokojenie, sadnite si a čítajte ďalej, lebo ste len krôčik od svojej novej perfektnej kuchyne!

Príležitosť pre muža

Farby a povrchové úpravy nechajme ešte chvíľu bokom. Podľa našich skúseností treba misiu „nová kuchyňa“ začať v prvom rade praktickými vecami, čo je príležitosť na realizáciu mužov. Je potrebné nakresliť pôdorys kuchyne, zmerať všetky dĺžky, výšky, dokonca aj hrúbku stien, do náčrtu zaznačiť, kde sú dvere, kde okná a ktorým smerom sa otvárajú. A to ešte nie je koniec, pretože rozvrhnutie budúcej kuchyne ovplyvňuje umiestnenie prípojok na vodu, odpad, plyn a elektrinu. Tým sa buď prispôsobí celé rozmiestnenie kuchyne, alebo ich bude treba preložiť na iné miesto. Šup s nimi do nákresu!

plánovanie kuchyne

Vedeli ste, že… alebo 5 praktických tipov

  1. V dokonalej kuchyni má byť pomyselný trojuholník, v ktorého vrcholoch sú zóny príprava – varenie – umývanie. V dobrej kuchyni navyše plynulo nadväzujú na zóny skladovania a odkladania.
  2. Drez alebo rúra umiestnené na konci pracovnej dosky výrazne narúšajú systém prác v kuchyni a navyše zvyšujú riziko poškodenia steny (fľaky, mastnota, teplo).
  3. Ideálne je mať z oboch strán varnej dosky priestor minimálne 50 cm, aby sa dobre manipulovalo s hrncami a nádobami pri varení.
  4. Na prípravu jedla treba minimálne 80 cm široký priestor medzi drezom a varnou doskou.
  5. Život v kuchyni uľahčuje záruka na nábytok, jeho kovové časti, montáž a spotrebiče.

Výlet do budúcnosti

Ak to doteraz vyzeralo trochu zložito, nasleduje naozaj zábavná časť, ktorá vám vyrazí dych a nadchne každého! Vďaka našej novej technológii sa razom ocitnete vo virtuálnej realite – v 3D pláne svojej budúcej kuchyne. A pritom sedíte doma na gauči. ?

Sami alebo s našou odbornou pomocou si do novej kuchyne umiestnite všetko, čo treba – skrinky, drez, spotrebiče, zónu na varenie a pečenie, zónu na prípravu jedla, na umývanie a odkladanie. Zdá sa, že tu bude chladnička prekážať? Klik a je inde! Jediným klikom dokážete meniť farby, povrchy, osvetlenie, doplnky a dokonca uvidíte svoju budúcu kuchyňu aj v noci s hviezdami za oknami. To všetko vo vysokom rozlíšení!

Touch Reality

Pohoda a zábava pri plánovaní kuchyne

Takéto zábavné plánovanie kuchyne trvá zvyčajne asi hodinu, čo je podstatne kratšie a efektnejšie ako v ktoromkoľvek kuchynskom štúdiu. No pozor, možno pri plánovaní strávite viac času, lebo silnejšiu polovičku bude technologická novinka Touch Reality baviť rovnako ako počítačová hra a kuchyňu bude šperkovať do dokonalosti. Žiadne problémy s deťmi lietajúcimi po predajni, kým vy s metrom v ruke skúšate nájsť to pravé orechové. Žiadne limity predstavivosti! V novej kuchyni sa ocitnete skôr, než bude reálne u vás doma.

Touch Reality

Ako si vybrať chladničku
Dobrý základ v kuchyni
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.