Veľmi sa tešíme, že dáma, ktorá v kuchyni rada sníva, tvorí, varí kávu a otvára víno, si na premenu svojej kuchynskej linky a všetkého, čo s tým súvisí, vybrala Oresi. S kuchyňou je veľmi spokojná a táto zmena vyústila do ďalších noviniek v jej živote. Poďte sa s nami pozrieť priamo k nej domov!

Známa herečka, moderátorka, autorka a pedagogička Bibiana Ondrejková už dlhšie vedela, že chce po osemnástich rokoch novú kuchynskú linku a v podstate aj kuchyňu. S predstavami o tom, čo v nej má a nemá byť a ako by mala vyzerať, sa obrátila na nás.

Bibiana si vybrala nemeckú udržateľnú kuchyňu značky Livanza v prevedení Concrete White, zladenú s novou dlažbou a spotrebiče Gorenje.

Bibiana nás oslovila s tým, že chce kuchyňu presvetlenú, akoby tam nebola, no zároveň chce mať všetko upratané, na mieste, jednoduché a prepojené s obývačkou,“ hovorí dizajnérka Oresi Eva Rečlová. Celé to bolo veľmi rýchle, vypočuli sme si ju, naladili sa na ňu a pripravili sme jej návrh.

Hneď na prvom stretnutí sme poradili presunúť jedálenský stôl na iné miesto a otvoril sa tak priestor na výstup na terasu. „Bibiana reagovala nadšene, že sme videli možnosti, ktoré si ona sama nevedela predstaviť, a potešila sa, že je v dobrých rukách,“ pokračuje dizajnérka Oresi.

Drevené korpusy a voľné poličky sú v prevedení Natural Oak. Prepojenie s jedálňou a terasou zabezpečila aj nová funkcia ostrovčeka a skrinka pod okno.

 

Veľká premena kuchyne

Jej nová kuchyňa je v porovnaní s tou pôvodnou zásadne iná – je priestranná, svetlá a prepojená s jedálňou aj s obývačkou. Vzniklo aj miesto na pracovný stôl pod oknom.

Biba mala veľkú kuchyňu aj dovtedy, dispozícia sa nezmenila príliš, len sa spraktizovala. Všetko sme zavreli až po vrch, teraz má oveľa viac úložného miesta,“ vysvetľuje E. Rečlová spôsob, ako sa popasovala so zadaním, podľa ktorého má byť kuchyňa priestranná a vždy pôsobiť upratane.

Pod oknom v kuchyni je teraz miesto na komodu, v ktorej sa skladujú veci na prestieranie na terase, voľný prístup k vinotéke z druhej strany ostrovčeka a pod druhým oknom je zase miesto na tvorenie a snívanie, ktoré Bibiane doteraz chýbalo.

Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť kuchyňu, ktorá akoby nebola, no zároveň je dominantou priestoru.

Varná zóna zostala na pôvodnom mieste, Bibiana nechcela, aby sa premiestnila na ostrovček. Pôvodne nechcela ani otvorené poličky, ale nakoniec ich tam niekoľko má a je za ne vďačná. Je to dôkaz, že naši návrhári majú cit pre dizajn kuchyne, no zároveň veľa skúseností s tým, čo je praktické a estetické zároveň, a taktiež chápu potreby svojich zákazníkov.

Zásadné rozhodnutie

Bibiana si vybrala nemeckú prémiovú kuchyňu Livanza od Oresi v dostupnej cene s ekologickými certifikátmi a certifikátmi kvality. Z pôvodnej vanilkovej farby prešla na chladnejší odtieň bielej doplnené s teplejšími akcentmi dreva.  Výsledok je v bielo-šedom prevedení Concrete White. Drevené časti, ktoré sú na akcentovaných miestach ako korpusy a otvorené poličky, sú v prevedení Natural Oak.

Samotnú linku dopĺňa veľká americká chladnička. Samozrejmosťou je priestranná rúra, veľa miesta na prípravu, kávovar po ruke a množstvo zásuviek a výsuvov. Táto kuchyňa pojme veľkú rodinu aj ľubovoľnú  párty!

Najdôležitejším rozhodnutím bolo, že zástena a dekor skriniek sú v jednom tóne. Následne to Biba zladila aj s podlahou, kuchyňa teda zväčšuje a prevzdušňuje celý priestor, hoci je zastavaná až po vrch.

Premenená kuchyňa je jednoznačne nadčasová. Prísľub nadčasovosti je v tom, že keď sa zmenia doplnky, čo je veľmi jednoduché, bude to zrazu úplne iná, zase premenená kuchyňa.

Obľúbené miesto pod oknom.

 

 Novinky, na ktoré si rýchlo zvykla

„Vraj ako prvá na Slovensku mám novú vychytávkovú rúru s parou od Gorenje. Zatiaľ jej vykám, musíme sa zoznámiť,“ smeje sa majiteľka novej kuchyne B. Ondrejková. „Pekným dizajnovým prvkom je aj vinotéka, na ktorej sa dá regulovať osvetlenie a večer nám tu robí atmosféru. A ešte sa veľmi teším zo zásuviek, ktoré nahradili hlboké spodné skrinky. Vždy ma otravovalo, keď som sa musela zohýnať a vyberať veci von, keď som potrebovala niečo uložené hlbšie. Keby som vedela, že premena kuchyne prinesie takéto benefity, možno by som sa do toho pustila aj skôr.“

Bibiana si s dizajnérkou Oresi Evkou Rečlovou sadla v každom detaile.

 

Ďalšie zmeny

Samotná premena srdca domova trvala iba 3-4 dni, ale odštartovala celý rad ďalších zmien. Najskôr návrh a potom reálna premena kuchyne dala impulz na prerobenie zvyšného priestoru, teda obývačky a terasy, ktoré sú s ňou prepojené.

„Kuchyňa je moje obľúbené miesto. Okrem varenia v nej pripravujem kávu, rada nalievam víno, baví ma servírovanie. V kuchyni tiež rada ochutnávam, debatujem alebo sedím na zemi, opretá o stenu, nohy vyložené a plánujem alebo snívam. V premenenej kuchyni sa mi to robí krásne,“ priznala sa na záver B. Ondrejková.

 

Pozrite si viac v našej galérii:

Drevo v kuchyni nikdy neomrzí
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.