Možnosť vytvoriť pracovný priestor pre profi kuchára je pre nás vždy sviatok. O to väčšiu radosť máme, ak sa takýto projekt podarí a môžeme zariadiť kuchyňu pre jedného z najznámejších slovenských foodblogerov. A to dokonca pre jeho unikátny projekt youtubovej cooking show.

Príbeh Dalibora alias Pána Tymiána bol pre nás ako nadšencov varenia známy. Dokázal si vybudovať značku a dobré meno vďaka svojej usilovnosti, cieľavedomosti a hodinám práce. To je prístup, ktorý je nášmu srdcu veľmi blízky. Rovnako pristupujeme k našej práci a zákazníkom aj my. A toto spojenie nás vďaka nášmu partnerovi Gorenje priviedlo k spolupráci. „Pretože sám rád varím, mám rád dobré jedlo a víno, zo zamýšľaného projektu sa razom stal projekt spoločný,“ vyjadril svoju radosť riaditeľ Oresi Ladislav Jelen.

Dalibor sa rozhodol zariadiť si kuchyňu, v ktorej bude natáčať youtubovú cooking show a fotiť svoje jedlá na Instagram. Jeho predstava bola jasná. Chce vytvoriť reláciu, v ktorej ukáže ľuďom, ako sa aj v normálnej kuchyni s bežnými surovinami dajú robiť zázraky. A kto by mu mohol na to vytvoriť tie najlepšie podmienky? No predsa my v Oresi. A to s radosťou a nadšením nám vlastným.

Ako to celé prebiehalo?

Vzhľadom na dobu, ktorú žijeme, to bolo super rýchle,“ hovorí Pán Tymián. Ale aby sme vás neochudobnili o detaily, začneme pekne po poriadku. Na stretnutie k nám prišiel Dalibor spolu s jedným z najlepších slovenských food fotografov Dušanom Křístekom. O svojej predstave sa rozprávali s majiteľom Oresi. „Páni nám popísali svoj projekt – vytvorenie priestoru na natáčanie youtubových videí, ktorých hlavným prvkom má byť funkčná kuchyňa v ,pánskom štýle‘. Projekt ma zaujal svojou originalitou a profesionalitou oboch aktérov,“ vysvetľuje Ladislav Jelen.

Pán Tymián si už predtým vybral aj konkrétny model kuchyne. Mal svoju predstavu o tom, ako rozloženú by kuchyňu chcel mať. Ústredným bodom bol ostrovček. O ňom sníva skoro každý kuchár a Dalibor na tom nebol inak. Musel byť dostatočne veľký na to, aby sa tam zmestila varná doska a zároveň mohol slúžiť aj na servírovanie a food styling. Dalibor totiž rád hostí ľudí priamo od sporáku.

A čo s tým zvyškom? Ďalším nosným prvkom sa stala americká chladnička a to, že všetky potrebné veci sme museli vtesnať do čo najmenšieho priestoru. Pre Dalibora to bola nevyhnutnosť a pre nás možnosť vyskúšať si naše zručnosti pri navrhovaní. Neuveríte, dizajn kuchyne zvládol náš senior predajca Jaroslav Lukačovič na prvý šup.

Dôležité prvky

Vďaka Pánovi Tymiánovi sme mohli nazrieť aj do zákulisia televíznej kuchyne. Pred touto realizáciou by mnohým ani nenapadlo, aké špecifiká musí kuchyňa spĺňať. Nenájdete gazdinku, ktorá by si želala mať na svojich kuchynských skrinkách odtlačky prstov. Ale viete si predstaviť, ako by také odtlačky vyzerali na videu alebo fotkách? Alebo koľko času by Dalibor namiesto varenia strávil s handričkou v ruke a leštením? My ani náhodou. Preto sme mu kuchyňu značky Livanza, model Opera, navrhli vo farbe kremeň šedý, čo je matný zamatový striekaný lak s frézovanou kazetou. Na pracovnú dosku sme použili prírodný dub. Dalibor si, našťastie, od nás dal aj v niektorých ďalších detailoch poradiť, a tak sme ho mohli príjemne prekvapiť napríklad výklopnými zásuvkami.

Ako reagoval na hotovú kuchyňu Pán Tymián?

Nadšene! „Jedna vec je vizualizácia, druhá vidieť to potom naživo. Nenachádzam jedinú chybu,“ spresnil. Podarilo sa nám vybudovať modernú kuchyňu vo väčšom formáte, ktorá je praktická, jednoduchá a z kvalitných materiálov. Do bodky splnila Daliborove predstavy o jeho priestore. Aj keď v jeho hlave vyzerala pred stretnutím u nás úplne inak. No aj profi kuchár ako on si dal poradiť. „Nikdy nebudem mať taký praktický pohľad ako ľudia, ktorí robia stovky kuchýň ročne. Úžasné však je, že v konečnom dôsledku mám kuchyňu presne takú, akú som chcel. Je dokonalá, aj keď v mojej hlave, keď som do Oresi šiel, nevyzerala takto ani zďaleka.“

Od začiatku do konca to bola perfektná pánska jazda. Či už Dalibor, náš dizajnér Jaro alebo chlapci z montáže, všetci si túto jazdu užili a pre všetkých bola spolupráca cennou skúsenosťou. Keď vidíme našu kuchyňu vo videách alebo na fotkách, naše nadšenie sa nedá popísať. Táto kuchyňa reprezentuje prácu a hodnoty spoločnosti Oresi dôstojne a s hrdosťou. Veríme, že Daliborovi bude slúžiť dlhé roky a natočí v nej mnoho chutných jedál.

Kuchyne, ktoré pomáhajú zachrániť život
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.