Žijeme rýchlu dobu, preto je dobrou správou, že veľa vecí dokážeme zistiť, vybaviť a vyriešiť online. Pri plánovaní a zariaďovaní novej kuchyne sa však oplatí nájsť si čas a reálne zájsť do kuchynského štúdia. Kuchynské štúdio je totiž ako trenažér. Vďaka nemu sa môžeme kuchyňou pokochať, ešte predtým, ako nám stojí v kuchyni. Môžeme si ju chytiť, odskúšať si vzdialenosti, výšky, či hĺbky úložných priestorov.

 Samozrejme, že veľa, priam nekonečno inšpirácie sa dá nájsť na internete. Tento zdroj vrele odporúčame. Ale iba v reálnom showroome, teda v kuchynskom štúdiu v kamennom obchode, môžete atmosféru kuchyne doslova nasať.

Dotknúť sa dekorov, vidieť na vlastné oči rôzne farebné škály. Ohmatať a vyskúšať si rôzne druhy otvárania, osvetlenia, vnútorného usporiadania skriniek a zásuviek. A v neposlednom rade vidieť všetky novinky a aktuálne vychytávky.

Získate tak oveľa reálnejšiu predstavu a svoju budúcu kuchyňu si dokážete naplánovať tak, aby ste boli s výsledkom spokojní bez zbytočného riskovania. Plánovanie kuchyne v kuchynskom štúdiu je stávka na istotu!

Sezam, otvor sa!

To, čo žiaden, ani ten najlepší obrázok v drahom lesklom magazíne či najlepší web alebo blog o kuchyniach nedokážu, je naživo predviesť, ako fungujú rôzne kuchynské systémy. Napríklad otváranie a zatváranie skriniek v kuchyni. Pritom toto sú veci, ktoré sa za ostatné roky zásadne zmenili.

Oplatí sa naživo si vyskúšať, ako vám vyhovujú dojazdy na zásuvkách, či sa vám lepšie otvárajú skrinky bez úchytov, s úchytmi alebo so zafrézovaným úchytom. Niekomu kvôli zvyku a priestoru viac vyhovujú výklopné a inému zas výsuvné mechanizmy otvárania. Nedozvie sa to však, kým to nevyskúša.

Dotyk, ktorý vyvolá pocit

Na nezaplatenie je aj možnosť dotýkať sa v kuchynskom štúdiu rôznych povrchov. Doslova si ohmatať nábytok, zásteny, pracovné dosky v ich reálnej podobe.

Len v skutočne postavenej kuchyni vidíte, ako materiál, jeho štruktúra a rôzne farby spolu ladia alebo sa, naopak, rušia. Zo vzoriek s rozmerom niekoľkých centimetrov tento dojem nikdy nezískate. To je ako mať kúsok puzzle skladačky a dokázať z neho usúdiť, ako bude vyzerať finálny obraz. Jednoducho dojem z celku je nenahraditeľný.

Dôležité detaily

Dobrá kuchynská linka sa dnes už dokáže prispôsobiť ľuďom, ktorí v nej fungujú, vhodnou výškou pracovnej dosky aj výškou horných skriniek. V showroome máte jedinečnú možnosť vyskúšať si rôzne varianty. Bude sa pri nej dobre stáť? Nebude chrbát príliš ohnutý? Sú aj najvrchnejšie poličky v skrinkách dobre dosiahnuteľné? A ak nie, ako to prakticky vyriešiť?

Aj hĺbka pracovnej dosky a úložných priestorov ovplyvňuje to, ako sa nám v kuchyni funguje. V kuchynskom štúdiu sa dá naplno zažiť, aký rozdiel robí hlbšia pracovná doska v porovnaní s plytšou, všetky výhody ostrovčeka a aj to, že potravinová skriňa vôbec nemusí byť extra široká, pokiaľ je dostatočne hlboká a vnútorný priestor je s rozumom členený.

Toto všetko má vplyv nielen na fungovanie v kuchyni, ale aj na jej finálnu cenu.

Kombinácia skúseností

V kuchynských štúdiách Oresi ponúkame zadarmo aj 3D návrh kuchyne. Je na nezaplatenie, keď sa v jednom čase kombinujú vaše predstavy s reálnymi možnosťami. Keď vám náš odborný personál dokáže poradiť veci, na ktoré si bežný človek nespomenie, pretože kuchyňu si zariaďuje raz za mnoho rokov. Naši špecialisti to však robia denne, a preto myslia na všetky detaily, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnia výsledok.

Aj vy si možno v momente, keď svoju budúcu kuchyňu vidíte plasticky v troch rozmeroch, uvedomíte, že by ste niečo chceli zmeniť. Teraz, keď sa ešte len rodí plán, je na to ten správny čas. Keď už bude kuchyňa namontovaná na mieste, bude ťažké meniť čokoľvek, detaily nevynímajúc.

osvetlenie kuchyne

Virtuálna realita verzus realita

Samozrejme, možnosť 3D plánovania kuchyne ponúkame v Oresi aj ako online službu. Každý, kto to zažil, však potvrdí, že je veľký rozdiel vidieť svoju budúcu kuchyňu na obrazovke, hoci aj stokrát, a raz ju vidieť naživo.

Možno nie úplne identickú, ale takú, ktorá sa vášmu snu približuje. Jednoducho osobný živý zážitok je niečo, čo je nenahraditeľné a neprenosné. Aj pri plánovaní novej kuchyne.

Trendy v dizajne kuchýň na rok 2024: Čistota, funkčnosť, praktickosť
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.