Drevo v kuchyni je materiál, ktorý do nej prirodzene patrí a nikdy neomrzí ani po vizuálnej, ani po praktickej stránke. Preto je v kuchyniach Oresi široký výber dekorov, ktoré sú dokonalou imitáciou dreva, no s ešte lepšími vlastnosťami.

Naši zákazníci od začiatku existencie značky Oresi prioritne vyhľadávajú kuchynský nábytok v kombinácii s drevom. Menia sa len farby, s ktorými sa dopĺňa.

Jednoznačný prím v dopyte hrá biela kuchyňa s drevenými prvkami, druhou trendy stálicou je šedá plus drevo. „Drevo a jeho verné imitácie vždy očaria krásnou kresbou aj štruktúrou. Je to prvok, ktorý vnáša harmóniu a pohodu ako do modernej, tak do klasickej kuchyne,“ hovorí naša dizajnérka kuchýň Eva Rečlová.

Biely lesk akrylových dvierok MAGIQ je v príjemnom kontraste s farbou dubového dreva aplikovaného na podlahe aj na strope. Pracovná doska je z masívneho dubového dreva s hrúbkou 40 mm.

 

Kvalitné imitácie

Súčasné imitácie dreva sú na nerozoznanie od masívu, no z funkčného hľadiska majú nesporné výhody. Povrchy s verným zobrazením kresby a štruktúry dreva sa dajú nájsť v každej triede kuchýň.

V ponuke Oresi sú aj synchronizované povrchy, kde obraz dreva presne zodpovedá štruktúre povrchu. Keď vojdete do niektorého z kuchynských štúdií Oresi a rukou prejdete po dvierkach alebo pracovnej doske, nespoznáte, že to nie je prírodné drevo.

Unikátna je napríklad embosovaná štruktúra Matrix, imitácia bielenej borovice, ktorá má na ploche zvlášť hlboké ryhy s jasným kontrastom medzi matom a leskom presne zodpovedajúcim rozdielom medzi jarným a letným drevom v letokruhoch. Je to krásne drevo v kuchyni!

Kombinácie s drevom

Kombinácia dreva v kuchyni s bielym nábytkom vo vysokom lesku je overená klasika, na ktorú sa teraz doťahuje sivá. Dokonca aj drevo je v sivej farbe, charakteristickej pre dub šedý.

„Podľa mňa sa drevo v kuchyni, či už na pracovnej doske, na nábytku alebo zástene, dobre kombinuje s akoukoľvek farbou – výraznou, jemnou aj pastelovou. Preto je drevo v kuchyni prvkom, ktorým nikdy nič nepokazíme,“ je presvedčená E. Rečlová.

Modernú bielu kuchyňu Savana zdobí pracovná doska a zástenný panel v synchronizovanom dekore Dub True Nature.

 

Drevo v modernej kuchyni

Drevo sa tak hodí aj do moderných kuchýň Oresi so skrinkami až po strop a so zafrézovaným LED osvetlením.

Okrem bielej a sivej patria medzi trendy farby piesková, cappuccino, antracit až čierny mat a šalviovo zelená – všetky nájdete v našej ponuke aj v kombinácii s drevom.

Hodvábne matné, super matné aj vysokolesklé plochy pôsobia v kombinácii s drevom veľmi prívetivo a útulne. Dvierka skriniek môžu mať povrchovú úpravu v laku, akryle, lamináte aj vo fólii, ktorá môže byť ešte lakovaná alebo patinovaná. Vyzerá to skvele a zároveň sa to veľmi dobre udržiava.“

Také sú skúsenosti našej dizajnérky kuchýň. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči a tiež dotyk do kuchynských štúdií Oresi a zistíte, že sa nemýli.

Biela lesklá kuchyňa Musa je doplnená modelom Tewa s výraznou kresbou dekoru dreva. Oba povrchy pochádzajú z radu prémiových kuchýň Livanza.

 

Údržba a čistenie dreva v kuchyni

Imitácia dreva je na rozdiel od masívu odolná voči vode aj škrabancom a údržba pracovnej dosky, zásteny alebo dvierok kuchynského nábytku je jednoduchá. Tento povrch znesie aj používanie čistiacich prostriedkov. Napriek tomu by sa nemali aplikovať priamo na nábytok, ale na handričku.

Drevo v kuchyni je a bude háklivé na vodu. Umývať sa odporúča iba čistou vodou a jemnou handričkou, ktorá nepúšťa chĺpky. Vždy ho treba dosucha utrieť a pravidelne ošetriť vhodným olejom.

Bielu kuchyňu Sonata s kazetovými dvierkami dopĺňa pracovná doska a zástenný panel so synchronizovaným dekorom Natural Oak.

 

Tipy a triky

Drevo v kuchyni nemusí mať len podobu nábytku alebo zásteny. Príjemnú atmosféru dodá interiéru aj drevená podlaha, obklad na stene alebo na strope.

Na odlišné miesta je vhodné kombinovať rozličné dekory dreva – iné na skrinky a iné na podlahy. Naopak, zástena lepšie vyzerá, ak je v rovnakom dekore ako pracovná doska.

Zaujímavými miestami na použitie dreva v kuchyni sú parapety, otvorené skrinky a vinotéka.

Ekologický rozmer

Imitácie všetkých drevodekorov kuchýň Oresi sa vyrábajú recykláciou už raz použitého dreva alebo čistého dreveného odpadu, akým sú napríklad piliny a hobliny.

Vieme, že drevo je cenná surovina a dôležité je zdravie ako našich zákazníkov a ich rodín, tak celej planéty. Preto majú kuchyne Livanza a Bauformat certifikáty kvality, zdravotnej neškodnosti, ale aj ekologické certifikáty potvrdzujúce, že drevo, ktoré sa používa v našich kuchyniach, pochádza z trvalo udržateľného obhospodarovania lesov.

Pozrite si drevo v kuchyni aj v našej minigalérii:

Módny trend šedých odtieňov sa premieta aj do dekoru dreva dub Craft šedý z línie Tree Talk s povrchom Perfect Structure, ktorý je doplnený bielymi skrinkami MAGIQ z akrylu.

 

Model Savana z radu prémiových kuchýň Livanza s doskou v synchronizovanom dekore Historic Oak. Drevo prinesie do miestnosti príjemnú atmosféru. Zobrazené praskliny majú hlbokú štruktúru.

 

Dvojradová ostrovná kuchyňa z radu prémiových kuchýň Livanza je zostavená z bieleho modelu Eruka z lakovaného laminátu a Virginia v dekore dreva.

Premena kuchyne B. Ondrejkovej odštartovala nový život!
Francúzska spojka: misia splnená!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.