Už dávno nie iba herečka a moderátorka, ale veľmi šikovná influencerka pred časom vyzvala na svojom Instagrame kuchynské štúdiá, aby jej pomohli priniesť do jej domova zmenami v kuchyni viac svetla. Podarilo sa?

 Už niekoľko dní Zuzana Vačková varí a nakrúca videá vo svojej novej kuchyni, ktorá je nielen krásna, ale aj ekologická a veľmi praktická. Ale nie je presne taká, ako si ju vysnívala. „Je ešte úžasnejšia a krajšia. Takúto premenu kuchyne som si ani nedokázala predstaviť,“ nadchýna sa Zuzana.

Vybraný dekor je kombináciou dreva a farby “moonlight” a navrhli sme ho na základe Zuzkinej požiadavky vniesť slnko a pocit hrejivosti do jej kuchyne. Tieto dekory sme vybrali na prvé stretnutie a ostali sme pri nich aj po ďalšej návšteve v štúdiu s desiatkami iných dekorov, takže sme dobre trafili.

Asi najdlhšie trval výber pracovnej dosky. Tú sme testovali v dennom svetle aj v prítmí a umelom osvetlení a tiež sa jej výber podriaďoval nielen požiadavkám kvality a odolnosti, ale aj vzhľadom na to, ako pristane pôvodnej dlažbe.

Čas na premenu kuchyne

Pôvodne chcela do kuchyne, a tým aj celého domova, vniesť viac svetla. Keď k nej však prišla naša návrhárka Eva Rečlová v rámci služby Peter Meter, chvíľu ju pri činnosti v pôvodnej kuchyni pozorovala. Všimla si, že dispozičné riešenia a ergonómia nie sú úplne vhodné. Navrhla preto nové, dokonale praktické, a pritom sa držala pôvodného zadania na premenu kuchyne. Mala byť slnečná, veselá, príjemná a pohodlná.

Musím sa priznať, že predchádzajúcu kuchyňu sme navrhovali skôr z estetického hľadiska. V tejto novej sa snúbi estetika s praktickosťou. Teraz sa síce ešte musím chvíľu učiť, kde mám taniere a kde hrnce, ale aj tak sa v nej cítim príjemne,“ teší sa Zuzana Vačková.

Inšpiratívne vychytávky

Nečudujeme sa, veď si vybrala nemeckú kuchyňu LIVANZA, ktorá má okrem unikátneho dizajnu aj certifikáty najvyššej kvality. Zuzanu Vačkovú nadchli aj udržateľné materiály, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu.

Kuchynské spotrebiče Beko, ktorým dominuje široká varná doska, dokonale zapadli do celkového dizajnu kuchyne v tvare G.  A nielen to. Všetky spotrebiče sú z udržateľnej rady Beko, na Slovensku v európskej premiére!

Medzi vychytávky, ktorými sa môžete inšpirovať, patrí aj otvor na bioodpad zakomponovaný priamo do pracovnej dosky vo farbe BETON NATURE. Spoločne so slovenským výrobcom svetiel ARLI sme pracovali aj na svetelnosti kuchynskej linky, či už pre nočný, alebo denný režim. Svetlá ARLI môžete vidieť nad ostrovčekom – robené na mieru a podľa želania majiteľky.

Celá premena kuchyne pôsobí príjemne, zemito a dokonale kopíruje potreby a túžby svojej majiteľky. Veď pozrite sa sami.

Nové kráľovstvo Zuzany Vačkovej

Kuchyňa Zuzany Vačkovej značky Livanza bola vyrobená v nemeckej fabrike, ktorá disponuje najvyššími certifikátmi kvality “golden M”. Na spodné skrinky si majiteľka vybrala dvierka AREKA s pieskovo-zamatovo jemným matným lakom. Horné skrinky s dvierkami TEWA sú doplnené dekórom z dreva divoký dub WILD OAK.

 

Kuchyňa je vyriešená takmer do tvaru G, priestorovo je naozaj veľkorysá. Dizajn kuchyne a zmena ostrovčeka boli pri plánovaní uspôsobené prítomnosti veľkorysého krbu.

 

Netradičný oddychový kút za ostrovčekom je veľmi obľúbeným miestom. Keď Zuzana varí, vždy tam sedí niekto, s kým sa môže porozprávať. Vznikol ako nápad dizajnérky Evky Rečlovej, ako využiť existujúci predel, ktorý slúžil ako bar, pre nové potreby modernej rodiny. Lavička je tiež najobľúbenejšia pre Zuzkine zvery. Pod lavicu sa vošla zásuvka s výsuvmi pre krmivo pre zvieratká a tiež pre stolné dekorácie.

 

Dominantným prvkom kuchyne je chladnička Beko, ktorej modré UV svetlo zachováva potraviny dlhšie čerstvé.

 

Veľkorysý priestor a systematickosť. Organizéry v šuplíkových skrinkách napomáhajú udržať poriadok a prehľad.

 

Zásadnou zmenou, ktorú štúdio navrhlo, je presunutie varnej dosky do ostrovčeka, teda na opačnú stranu kuchyne, a s tým spojenú preinštaláciu plynu.  Pomocou použitia odsávača pár FRANKE, ktorý sa v prípade potreby vysúva priamo spod pracovnej dosky, sa priestor nádherne otvoril, a to nielen pre komunikáciu členov domácnosti, ale aj pre natáčanie Zuzkiných videí. Navyše, všetky pary a pachy sú vyvedené von z domu.

 

Zmizne nielen digestor. Ak sa zásuvky nepoužívajú, schovajú sa do linky.

 

Zuzana si rannú kávu pripravuje v pressovare Beko.

 

Nielen užitočným, ale aj dekoratívnym prvkom je rýchlovarná kanvica Beko.

 

Čisté línie, slnko a pohoda. Premena kuchyne prekonala pôvodné očakávania Zuzany Vačkovej. Batéria Franke so zabudovaným filtrom – vždy chutná a svieža voda na pitie.

Kuchyne 2022 si zamilujete: funkčnosť zasnúbená so vzhľadom
Vianočné recepty zo Slovenska, Česka aj Ruska
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.