Sme jedineční! Každý jeden z nás je unikát (a, že sa o tom i spieva :D). V tomto duchu vznikajú neobyčajné a originálne projekty vo všetkých oblastiach života – v športe, v kultúre, v umení, ale aj v našej práci či v našich domovoch. A presne takto vznikla aj jedna nevídaná kuchyňa. Je jemne hravá a vážna zároveň, extravagantná aj elegantná, nepochybne nadčasová – Livanza v kombinácii marshmallow a čierny mat.  Autokrou jej konceptu je senior špecialistka kuchynských návrhov, Stanka Kotvasová.

“Úplne bežné to nie je. Vizuál  štúdií Oresi patrí pod taktovku nášho dvorného architekta, Jaroslava Sládečka. V prípade, že sa niektorá z vystavených kuchynských liniek predá, alebo sa z predaja sťahuje z dôvodu zmeny a aktualizácie nových dekorov, vznikne voľné miesto pre novú kuchyňu.” Stanka Kotvasová spomína na moment, keď dostala možnosť sama vo svojej vlastnej réžii vybrať a pripraviť koncept novej kuchyne do trnavského štúdia Oresi. “S pánom Sládečkom bývam v kontakte, často komunikujeme o dekoroch, kombináciách a radíme si pri práci. Keď mi navrhol, že by výber novej kuchyne do štúdia nechal na mne, veľmi som sa potešila. Moja odpoveď bola jednoznačne – ÁNO!” Stanka sa potešila hneď z niekoľkých dôvodov, jednak je to veľká výzva a výzvy ona miluje, jednak je to možnosť spríjemniť si vizuál štúdia vo vlastnom duchu a možno i prekročiť tenkú hranicu hravosti, zábavy a súčasného dizajnu.

“Mnohé naše štúdiá poznám, navštívila som ich osobne a viem, ktoré kuchyne tvoria náš pracovný priestor. Od prvého momentu som túžila prekročiť pomyselnú hranicu a priniesť od Trnavy čosi nezvyčajné. Do marshmallow ružovej som bola zamilovaná od momentu, keď som ju prvýkrát uvidela. Keďže sledujem aj zahraničné trendy a súčasné takmer nekončiace sa variácie tvorby kuchýň, rozhodla som sa ju skombinovať s čiernym matom a vôbec to neľutujem – myslím, že sa mi podarilo prepojiť čosi nezvyčajné, ale stále príjemne elegantné.” Stanka Kotvasová pracovala so značkou Livanza a vybrala si model dvierok Areka a Savana (bližšie informácie o kuchynskej linke nájdete na konci tohto blogu), pričom veľmi dôsledne premyslela i prepojenie s pracovnou doskou. V prvom koncepte pracovala s iným vzorom, ale po vzájomnej konzultácii s p. Sládečkom vybrali práve pieskový dub. V druhej línii nezaostali ani spotrebiče: “Ten ružový odsávač pár od spoločnosti Franke som uvidela na výstave v Nitre, stále mi behal po rozume a teraz prišiel jeho čas (úsmev).”

Aby Stanka Kotvasová nenarušila jednoduchú, no stále veľmi nápaditú kombináciu, rozhodla sa pre čierne umývadlo a jemnú subtílnu čiernu batériu – tiež od spoločnosti Franke. Varná doska a rúra na pečenie nezaostali a len decentným dodaním striebornej nerezovej oživili celú kuchynskú linku a jemne sa prepojili so samotným podstavcom. Dvierka majú čierny frézový kovový úchyt vsadený do hornej hrany kuchynských dvierok, sú tak bezpečné a nezasahujú do priestoru.

Nuž, čo poviete na túto netradičnú a originálnu kuchynskú linku? Dali by ste si v nej dobrú kávu, čaj či pohár vína? Ak by ste ju chceli vidieť naživo, stačí, ak navštívite naše trnavské štúdio. Veríme, že sa nám darí stále Vás inšpirovať. V duchu netradičných výziev, originálnych nápadov a kreativity Vás pozdravuje nielen naša senior špecialistka Stanka, ale aj celý tím blogu “kuchyneprezivot”.

Kuchyňa sa nachádza v Oresi štúdiu v Trnave (Jeruzalemská 23):             

Livanza (cena samotnej kuchynskej linky bez spotrebičov, pracovnej dosky a zásteny je v aktuálne prebiehajúcej akcii 1831,50 eur)

                                                                                                                            Model horných dvierok: Savana – marshmallow

                                                                                                                            Model dolných dvierok: Areka – čierna matná

                                                                                                                            Zástena a pracovná doska: laminátová, model pieskový dub

                                                                                                                            Spotrebiče: odsávač pár (Franke Smart Deco FSMD 508 RS ružová),

                                                                                                                                                 varná doska (VD AEG IKE 64441IB), elektrická rúra (AEG BPK842320M),

                                                                                                                                                 umývačka riadu (AEG FSE63700P), chladnička (AEG SCE81926TS),

                                                                                                                                                 umývadlo (SID110-50 čierna), batéria (FC 0442 Mythos batéria Franke)

                                                                    

 

 

 

 

Kuchyňa: dobré miesto na lásku!
Tipy a triky: Kuchyňa v zime!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.