zero waste

V kuchyni sa odohráva veľká časť rodinného života, do veľkej miery udáva jej trend. A dnes je nielen módnym, ale aj rozumným trendom nulový odpad.

zero waste

V Oresi vytvárame kuchyne pre život, a preto ich vieme dokonale prispôsobiť tejto životnej filozofii. „Zero waste kuchyňa je minimalistická, moderná, príjemná a útulná. Pri jej návrhu myslíme na to, že sa nakupuje bez obalov, preto má okrem iného dostupné poličky na sklenené nádoby a na vhodných miestach dostatok háčikov na zavesenie potravín v textile,“ hovorí náš Oresi dizajnér Peter Heriban.

kuchyňa TEWA SAVANA

5-krát „R“

Špecializujeme sa na kuchyne na mieru. Vďaka rokom skúseností a tiež tomu, že sme doma v trendoch, sme kuchyne, v ktorých sa produkuje minimum odpadu, navrhli tak, aby sa v nich dalo ľahko a prakticky dodržiavať päť zero waste pravidiel. Potraviny sa nakupujú bez obalov, pretože tie odmietame (REFUSE). Časť, kde v kuchyni končí odpad, je sofistikovane navrhnutá tak, aby sa dali odpadky ľahko triediť a potom RECYKLOVAŤ. Keďže rozumieme kuchyniam, naše nápady pomáhajú ďalej ľuďom inšpirovať sa, ako veci namiesto vyhodenia znovu použiť (REUSE), a tak znižovať (REDUCE) množstvo odpadu. Posledným „R“ je ROT, teda rozklad, kompostovanie odpadu. V našich dostupných kuchyniach nájdete miesto na kompostéry, ktoré naozaj perfektne zapadnú do kuchyne a nijako nenarúšajú jej chod.

eco friendly domácnosť

Slováci sú trendy

O tom, že Slovákom nie sú trendy a životné prostredie ľahostajné, svedčí fakt, že záujem o naše kuchyne na mieru, prispôsobené životu s nulovým odpadom, stúpa. „Slováci patria medzi veľkých konzumentov, nakupujeme naozaj dosť. Čoraz viac ľudí si však uvedomuje, že to, ako žijeme dnes, ovplyvňuje život budúcich generácií. Zero waste je životný štýl, ktorý nás núti zamyslieť sa nad tým, čo naozaj potrebujeme. Oresi chce dlhodobo vytvárať kuchyne, ktoré sa prispôsobia zákazníkom, ich rituálom, potrebám a životnej situácii. Preto dokážeme reagovať aj na požiadavku, akou je zero waste kuchyňa,“ zdôrazňuje naša marketingová manažérka Eva Szakálová.

zero waste kuchyňa

Minimálna údržba

Náš moderný kuchynský nábytok navyše navrhujeme z materiálov, ktoré vydržia celé roky (aj tu myslíme na životné prostredie), kuchyňa sa potom ľahko udržiava. Po prvé preto, že je v nej menej vecí a upratovanie je pohodlnejšie a rýchlejšie (šetríme časom). A po druhé preto, lebo si dávame záležať, aby kuchyňa na mieru spĺňala všetky požiadavky a potreby moderného človeka a zároveň dodržiavala potreby nábytkovej výroby. Tu by sme mohli skončiť s výpočtom výhod, ale nedá sa, lebo ešte musíme zdôrazniť, že tieto naše kuchyne sú dostupné pre každého. Je to výzva, ale my ju s nadšením zvládame!

Ergonomické usporiadanie kuchyne
Hygge kuchyniam pristane
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.