kuchyňa Virginia Savana

Kuchyne sú našou srdcovou záležitosťou nielen preto, že sa v Oresi na ne špecializujeme, ale aj preto, že každý z nás má rodinu alebo priateľov, kolegov… A tak dobre vieme, že gro domáceho života sa odohráva práve v kuchyni. Príjemnej a útulnej. Teda hygge.

Tento trend je súčasťou interiérového dizajnu už niekoľko rokov a nechýba ani v našich kuchyniach. Ale skôr, ako vám o nich prezradíme viac, venujeme pár písmeniek pôvodu slova hygge.

Dánsky výraz „hygge“ znamená „cítiť sa dobre“. Niektoré etymologické zdroje uvádzajú, že pochádza z anglického „hug“, teda objatie. Jeho korene sú zas v starodánskom „hygga“, čo sa už v 16. storočí používalo na opis pohodlia a dobrej nálady. Podčiarknuté a zrátané – hygge je absolútne pozitívny štýl, vyzdvihujúci príjemný, pokojný a spokojný život. Je to pocit útulného bezpečia – tu a teraz sme šťastní, Kto by to nechcel?!

hygge

Aj Oresi je hygge

My zaň určite hlasujeme a ako inovátori kuchýň ho máme v našej ponuke. „Alfou a omegou hygge štýlu je jednoduchá útulnosť. Materiály sú preto príjemné, trvácne a nenáročné na údržbu, farby jemné a miesto v kuchyni má všetko prírodné – drevo, kameň, prútie, kožušiny, vlnené textílie,“ vysvetľuje Eva Szakálová, marketingová manažérka Oresi. „Kovové časti ako batérie a úchyty sú mosadzné alebo medené, spotrebiče skôr malé ako veľké, nenápadné. Majú slúžiť a pomáhať príjemnému žitiu, nie dominovať kuchyni. Hygge kuchyňa Oresi je taká, ktorá  prináša radosť už pri jej návrhu. Je to pocit domova, teplej náruče a prítomného okamihu uprostred búrky,“ dopĺňa ďalšie detaily. Sú to jednoducho kuchyne pre život a na tie sme špecialisti!

kuchyňa Virginia Savana

Drevená výzva

Milovníci masívneho dreva vedia, že jeho údržba býva náročná, čo nie je v súlade s hygge štýlom… Hygge kuchyňa má byť ako teplá otvorená náruč, ktorá hovorí: „Poď sem, tu ti bude dobre. Sadni si za ten krásny drevený stôl, zapni lampu s mäkkým svetlom a vychutnaj si šálku čaju v spoločnosti rodiny alebo priateľov…“

Eva Szakálová, marketingová manažérka Oresi, sa usmieva: Kuchynský nábytok Oresi je nielen cenovo dostupný, vždy trendový, ale aj vyrobený z materiálov, ktoré sú trvácne a rodine život v kuchyni uľahčujú. Napríklad pre hygge štýl odporúčame drevodekor, ktorý sa na pohľad aj na dotyk správa ako drevo, ale jeho údržba je minimálna.“

Keď sme už spomenuli slovo minimálna, trochu sa pri ňom zastavíme, pretože aj množstvo vecí v hygge kuchyni je čo najmenšie, najminimálnejšie. „Menej vecí znamená viac priestoru pre rodinu, menej starostí, viac zážitkov, viac ľahkosti,“ dopĺňa E. Szakálová.

kuchyňa Oresi

Na vlastnej koži

Presvedčiť sa o tom nielen na vlastné oči, ale aj na vlastnej koži môžete v ktoromkoľvek kuchynskom štúdiu Oresi. Všetky naše kuchyne si môžete ohmatať, vyskúšať, pohladiť. Sme si istí, že si hygge zamilujete rovnako ako my. Na stenách fotografie ľudí, s ktorými vám je dobre, sviečky a drobnosti, ktoré potešia oko aj dušu a to všetko v príjemnej, kvalitnej kuchyni za dostupnú cenu.

Kuchyňa na mieru = nulový odpad
Misia NOVÁ KUCHYŇA – časť druhá
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.