Kuchyňa a láska majú spoločné oveľa viac, než sa zdá na prvý pohľad. A to aj napriek tomu, že ak sa povie láska, väčšina ľudí si predstaví skôr romantické posedenie v obývačke. Ako teda kuchyňa a láska spolu súvisia?

Súvislosť prvá: Vážne rozhodnutie

Ak pár dospeje k rozhodnutiu, že chce spolu žiť, znamená to, že svojej láske verí a má pre nich perspektívu. Zároveň to znamená, že budú mať spoločnú kuchyňu. Miesto, kde sa budú stretávať. Miesto, kde sa bude vyrábať jedlo. Miesto, kde si ráno pri káve dajú prvú pusu dňa, aj miesto, kde sa budú odohrávať vážne rozhovory a robiť rozhodnutia. Zaľúbenci jednoducho k spoločnému životu a prehlbovaniu vzájomnej lásky potrebujú kuchyňu.

Súvislosť druhá: Spolupráca

Výber nového kuchynského nábytku a spotrebičov alebo obnova staršej kuchyne môžu priniesť do vzťahu nové výzvy. Kto rozhodne, v akom bude štýle, akú bude mať farbu, aké osvetlenie, koľko bude stáť? Niekde má hlavné slovo žena, niekde muž a ideálne je, ak bude všetko vyhovovať obom. Vďaka prepracovanému systému navrhovania kuchýň si každý vyberie presne takú kuchyňu, akú chce, potrebuje, o akej sníva a akú si môže dovoliť. Či už z hľadiska priestoru, alebo financií. Na nezaplatenie sú aj roky skúseností špecialistov na kuchyne, pretože naučia myslieť na detaily, ktoré ľuďom zariaďujúcim si možno svoju prvú kuchyňu v živote len tak nenapadnú. Pár potom nemusí čeliť nedorozumeniam, kto čo nedomyslel a mal domyslieť. Láska môže ďalej kvitnúť a pôjde aj cez žalúdok.

Súvislosť tretia: Jedlo ako vášeň

V živote a v láske skúsení ľudia prisahajú na pravdivosť tvrdenia, že láska skutočne prechádza cez žalúdok. Každý muž totiž ocení starostlivosť ženy, ktorá mu naservíruje domáce jedlo. A každá žena miluje rozmaznávanie jedlom, ktoré jej pripraví jej partner. Spoločná príprava jedla alebo spoločné stolovanie v novej kuchyni je potravou nielen pre telo, ale aj pre lásku a prehlbovanie vzťahu.

Súvislosť štvrtá: Intímny ostrov

Kuchyňa však nie je iba miestom, kde sa varí a je. V kuchyni pre život prebiehajú aj debaty o tom, kto čo cez deň zažil, aj vážne rozhovory pred dôležitými rozhodnutiami. Ak sa v kuchyni obaja zaľúbenci alebo neskôr aj väčšia rodina cítia dobre, znamená to, že kuchyňa je srdcom domova a presne tak by to malo byť.

Ak je vám vo vašej kuchyni príjemne a ešte neviete, ako osláviť blížiaci sa sviatok lásky, máme tip. Na svätého Valentína stačí jednoducho doma s láskou navariť, stlmiť svetlo nad kuchynským ostrovčekom, naservírovať naň večeru a oslava sa môže začať.

Recept: Vynikajúca zmrzlina na romantický večer!
Stanka Kotvasová: Navrhovať kuchyňu pre štúdio v Trnave bola pre mňa výzva ale aj veľká radosť!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *