kuchyna bez stresu

Chcete vedieť, čo pomáha (nielen) v kuchyni na dobrú náladu dnes? Vedeli ste, že toto obdobie môže naše telo a duša prežívať ako skutočné ohrozenie, aj keď my si to vôbec nemusíme uvedomovať? Ako si zachovať rovnováhu? Prečítajte si naše tipy a pripravte si reálny plán zachovania hlbokého vnútorného pokoja na každý deň.

kuchyna bez stresu

 

 

Z ničoho nič je kuchyňa tá najdôležitejšia miestnosť.

Samozrejme okrem miestnosti s dobrou wifinou.

Toľko sa v kuchyni toho dnes odohráva.

Sme v nej tak často ako nikdy predtým…

 

Kým kedysi stúpala hodnota kuchyne ako spoločenskej miestnosti a priestoru pre umenie variť,

dnes je našim každodenným kútom, kde môže sa stať, že sa umenie mení pomaly na neželanú rutinu.

A preto je prvý tip:

1. Pripravte si jedálniček

komfortné  riešenie je pripraviť si týždňový plán – rozpis jedál. Menučko. Skoro ako vo vašej obľúbenej reštaurácii. Budete vedieť, čo vás čaká a ďalšou výhodou je, že plán ušetrí  peniaze, pretože nakupujeme presne to, čo potrebujeme, podľa vopred pripraveného týždňového jedálneho lístka.

kuchyna Oresi

 

2. Využite kuchynský kút pre šport

Máte miesto presne na jóga podložku. Buďte na seba prísni aspoň 35 minút denne. Odporúčame aj návrat k starým dobrým mini stepper-om, ich výhodou, je že môžete počúvať svoj obľúbený podcast, či sledovať seriál. Skutočne náročnejší tréning nám dopraje balančná podložka – half ball, ktorá tiež zaberá minimum miesta. Šport v kuchyni? No jasné!

3. Každé ráno si uvarte svoj obľúbený čaj

Je to upokojojujúci proces – vedome vykonaný pozitívny rituál. Pomáha to. Rituály a ich pravidelnosť nám pomôžu udržať si rytmus, začať deň pozitívne. Ako keď kúpete dieťa každý večer. Je to znamenie istoty a bezpečia pre každého človeka.

Yoga v kuchyni

4. Spravte si radosť. Smejte sa

Že je to násilné? Možno… spočiatku, neskôr vám to ani nepríde. S humorom je nám ľahšie a smiech vyvoláva ďalší smiech. Je nákazlivý. A sme pri tom šťastní. Náš tip, ak vám nie je do smiechu? Pustite si „the best fails“ – tj. videá na internete s humornými situáciami. Po pár dňoch povinnej liečby smiechom, zistíte, že sa usmievate častejšie. Aj rozbité vajíčko na podlahe sa s humorom ľahšie znáša.

5. Každodenná inventúra emócií

Každý deň si na chvíľu sadnite a spýtajte sa samých seba: Ako sa cítim? Čo mi chýba? Mám čas na seba? Zastavenie sa a rozkódovanie emócií, priznanie si aj tých zlých a potláčaných, to je ako každodenné umývanie zubov – budete sa cítiť na duši ľahší, čím poctivejšie drhnete aj zadné stoličky, tým sú trvalejšie. Žeby to bolo tak aj s nami …, veru hej.

smiech v kuchyni

 

6. Upratujte

Možno tento liek už poznáte. Je to tak, systém a poriadok nám dodáva istotu, urovnáme si myšlienky, vypneme, zrelaxujeme, sme v zdravom prostredí, ľahšie sa nám robia rozhodnutia a cítime sa ukotvení. Poriadok sa netýka len šuplíkov. Vydrhnúť rúru, zadné poličky, vrch skriniek. A tiež mailové schránky, 7 000 zbytočných fotiek na Google Drive, internetový smog – preč s ním!

7. Buďte s tými, ktorých máte radi

Sociálny kontakt je pre nás – spoločensky založené bytosti veľmi dôležitý. Kontakt s ľuďmi, ktorých máme radi. Stačí jeden, dvaja. Nemusí to byť veľa ľudí. Len tí správni naši ľudia. Že sa neozývajú? Zavolajte Vy. Použite hocičo máte po ruke. Skype, Messenger, Zoom, dajte si virtuálnu kávičku. Je zárukou, že sa nezvlčíme, posilní našu súdržnosť.

8. Pite dosť vody

To počúvame už dlho – pitný režim. Skúste sa tak deň sledovať, že si vyberiete sklenenú fľašku – pripravíte si do nej vodu a večer zistíte, koľko ste ozaj vypili. Je to ľahšie zistiť , keď používate fľašku – vypili ste ju vôbec? Dočapovali ste si ju? A koľko krát. Občas samých seba prekvapíme, keď zistíme, že po namáhavom dni v práci je tá istá jedna fľaška stále do polovice plná. Pripravte si vodu dobrú: či už máte filter, odstátu vodu, Britu, šungit, krčah so zlatým rezom, alebo čakrovými farbami, Vaše bunky, mozog a orgány sa vám poďakujú – voda dodáva telu kyslík. Tak preto je to dôležité.

9. Oddychujte

Každý deň. Zaslúžite si to, aspoň chvíľku oddychu. A cez víkend poriadnu dávku oddychu. Len oddýchnutí vieme podávať výkony. Každý máme vlastné baterky a vieme, že baterky sa musia buď vymeniť, alebo dobiť. Dobite sa tým, pričom si oddýchnete, aspoň na chvíľočku. Možno zistíte, že práca vám ide ľahšie a trvá kratšie.

oddych v kuchyni

10. Zhasnite v kuchyni včas

Spánok je veľmi dôležitý pre imunitu. A tiež pre regeneráciu vnútorných orgánov. Každý orgán má svoju vlastnú hodinu, v ktorom čase maximálne odpočíva. Ak vás táto téma zaujíma hlbšie, hľadajte na nete orgánové hodiny. Stačí však vedieť, že ideálny spánok vieme mať, ak ideme spať najneskôr o 23:00 hod.

 

11. Spíšte si tieto tipy, prispôsobte ich sebe a

každý deň ich dodržujte, víkendy vynechajte ?

tie sa neplánujú. Sú to víkendy – voľné dni.       

 

spolu v kuchyni

Priblížime vám, čo sa skrýva za zmenou energetických štítkov
Zažiarte v novej kuchyni
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.