Rodina v kuchyni

Mnoho výhod parnej rúry sme spomínali už v prvej časti blogu. Teraz sa zameriame na našu obľúbenú kombináciu – úsporu času a spotrebovanej energie.

Jedlo ako od babičky

Vnútorný tvar parných rúr pripomína staré dobré tehlové pece, aké používali naše babičky. Teplo v nich bolo rozložené rovnomerne, a preto z nich babičky vždy vytiahli dokonalú dobrotu. A tá vôňa…

S parnou rúrou môže byť rovnako perfektný kuchár každý. Na rozdiel od babičky však nemusí v kuchyni stráviť pol dňa. Určite nie, ak bude jedlo pripravované v rúre, ktorá pečie na viacerých úrovniach naraz. Na jednom plechu mäso, na druhom zeleninu, na treťom prílohu, na štvrtom koláč. Nemusíte sa obávať ani toho, že sa chute a vône zmiešajú. „Kombinácia tvaru rúry a inteligentná distribúcia vzduchu systémom MultiFlow 360° zaistia rovnomerne upečené jedlo na každej úrovni,“ potvrdzuje Michal, náš odborník na spotrebiče.

Parná rúra

Čo patrí do výbavy parných rúr?

Hoci hovoríme o kuchynskom spotrebiči a nie o aute, v prípade parnej rúry je dôležitá aj výbava. Samozrejmosťou pri parnej rúre sú okrem bežných aj perforované plechy, do ktorých počas tepelnej prípravy jedla odkvapkáva kondenz, šťavy a výpek. Je to výhodné jednak kvôli čistote a údržbe rúry a jednak kvôli následnej jednoduchej príprave omáčky k jedlu.

Veľkou výhodou parných rúr a ich príslušenstva je použitie špeciálneho smaltu bez mikropórov. „Ide o vysokoodolný a pevný materiál, na ktorý sa takmer nechytajú nečistoty, ktoré pri varení či pečení vždy vznikajú, a zároveň sa veľmi ľahko čistí,“ vysvetľuje Michal. „Vďaka tomu ostáva vnútro rúry vždy bezpečné a čisté.“

Nielen vnútro parnej rúry ostáva čisté, ale aj jej okolie, pretože rúra má plne vysúvateľné teleskopické lišty, vďaka ktorým môžete ľahko a bezpečne vybrať jedlo.

Ak sa vaše detičky rady motkajú po kuchyni a majú tendenciu dotýkať sa skla rúry, teraz sa už nemusíte obávať popálenia. Parné rúry majú totiž špeciálne trojité či štvorité zasklenie, ktoré teplo udrží vo vnútri a nepúšťa von, takže je ešte bezpečnejšia pre deti a domáce zvieratá.

teleskopické lišty

Ako čistiť parnú rúru?

Dobrá kuchyňa pre život je pekná, dobre vybavená, praktická a cenovo dostupná. Do tejto predstavy perfektne zapadá parná rúra, ktorá pomáha pripraviť chutné jedlá, domáci chlieb, steaky či jogurty. A keď sa po všetkom varení, pečení či grilovaní navyše takmer sama vyčistí, je to ako splnený sen!

„Parná rúra sa do veľkej miery stará o čistotu automaticky už počas prípravy jedla. Aj následné čistenie je veľmi jednoduché. Pomáha para, ktorá nečistoty rozpustí či zmäkčí, a následne stačí všetko zľahka utrieť,“ hovorí Michal. Neexistuje gazdinka či šéfkuchár, ktorý by takúto funkciu neocenil. Podčiarknuté a zrátané, parná rúra je vynikajúcim pomocníkom a vo vašej kuchyni určite nesmie chýbať! 🙂

nádobka na vodu

Čím je výnimočná Linea Retta?
Ak hľadáte pokojnú a zelenú lokalitu na bývanie v Žiline, projekt „Zelené Vlčince“ Vás určite zaujme!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *