Prinášame inšpiráciu, ako do modernej bielej kuchyne vniesť starožitného ducha a harmonicky spojiť súčasné s minulým.

 Splniť netradičný a zároveň pomerne náročný sen o novej kuchyni s historickým duchom sa podarilo vďaka profesionalite našich odborníkov na kuchyne, ktorí navrhli všetky prvky na základe predstáv dizajnérov.

Išlo o premenu kuchyne v byte po prarodičoch. Pani Veronika ho začala rekonštruovať, no v jednom bode sa zasekla. Ako mať modernú kuchyňu, ale s pečaťou obľúbených predkov?

Pôvodná kuchyňa bola úzka a tmavá. Nová mala byť moderná, svetlá, svieža, ale majiteľka si zároveň želala, aby jej pripomínala prarodičov.

Rozlúsknuť tento tvrdý oriešok sa pani Veronike podarilo vďaka televíznej relácii Ako sa stavia sen, ktorej je naša spoločnosť v Čechách dlhoročným partnerom.

 

Biela kuchyňa s vysokým leskom

Do premeny kuchyne sa pustila dvojica dizajnérov Kamila Douděrová a František Kobližka. Stavili na kuchyňu MAGIQ vo vysokom až mrazivo bielom lesku z radu Dolti Collection by Andrea Capovilla. Doplnili ju o pracovnú dosku v dekore Dub True Tobacco.

Historický nádych dodali kuchyni úchyty dvierok Olivy Nota, ktoré budia dojem starožitného sekretára. Ten bol spolu s jedálenským stolom v pôvodnej kuchyni.

 

Zmena dispozície

Kvôli lepšiemu komfortu užívania kuchyne aj celého priestoru sa trochu menila dispozícia bytu. Búralo sa v kuchyni aj v priľahlej chodbe. Vymenili sa dvere a nová podlaha aj obklady v retro štýle dodali priestoru historizujúci rozmer.

Aby neboli búracie práce zbytočne veľké a nákladné, varná a umývacia zóna ostali na pôvodnom mieste. Dispozícia kuchyne tak pozostávala z dvoch oddelených častí. Dizajnéri sa s touto výzvou popasovali tak, že do priestoru naplánovali kuchyňu na mieru.

Inštalácie sa v kuchyni nemenili, preto umývacia aj varná zóna ostali na pôvodnom mieste. Miestnosť však dostala historizujúcu podlahu, výraznú retro mozaiku s patchworkovým motívom. Rovnaký sa použil na obklad kuchyne.

Vysoké skrine sú umiestnené na stene vedľa vchodu do miestnosti. Je v nich vstavaná rúra na pečenie aj mikrovlnka a ukrývajú potravinovú skriňu a chladničku s mrazničkou.

Neštandardné riešenie: Na zvyšok steny boli umiestnené horné kuchynské skrinky, pod ktorými je pôvodný starožitný sekretár. LED pás zafrézovaný do dna horných skriniek dostatočne osvetľuje priestor a zároveň svetlo dáva sekretáru vyniknúť.

 

Čaro kuchyne MAGIQ

Všetky čelné plochy kuchyne MAGIQ sú z akrylu. „Povrch tohto materiálu je špecifický výnimočne vysokým leskom, porovnateľný s oveľa drahšími lakovanými povrchmi. Na rozdiel od nich je však oveľa menej náchylný na škrabance,“ vysvetlil špecialista na kuchyne Dušan Všelicha.

Ďalším tajomstvom kuchyne MAGIQ je špeciálny spôsob lepenia bielych hrán dvierok. Vďaka tomu je prechod medzi plochou dvierok a hranou jemný, takmer neviditeľný.

Aktuálne máme v Oresi túto kuchyňu aj v trendy šedobéžovej farbe Cappuccino.

 

Kuchyne pre každého

Filozofiou Oresi je dostupná kuchyňa pre každého. V prípade tejto premeny stála veľká kuchynská zostava 4 700 € a spotrebiče 2 380 €.

S prihliadnutím na kvalitu spracovania, prvotriedny dizajn a materiály najvyššej možnej kvality patrí kuchyniam Oresi prvé miesto z hľadiska pomeru medzi výkonom a cenou.

Pozrite si ďalšie fotografie tejto krásnej kuchyne

Moderný nábytok bol navrhnutý v bielom lesklom kontraste, aby vynikla kresba na starožitnom stole a sekretári.

Biela plynová doska od Gorenje je osadená do pracovnej dosky v dekore Dub True Tobacco. Platňa vybavená aj horákom wok je o 20 cm väčšia v porovnaní s bežnými varnými platňami, preto ponúka viac priestoru medzi horákmi.

Vychytávkou v tejto modernej kuchyni s historickým nádychom je detská kuchynka umiestnená vo vysokej skrini s vnútorným osvetlením. Stačí otvoriť dvierka skrinky a dieťa je v čarovnom svete…

Prím hrá v kuchyni MAGIQ vysoký biely lesk nábytku. Zároveň však dovoľuje vyniknúť starožitným a retro prvkom.

Zdroj: Oresi Kuchyně CZ

Chutný podcast nielen o kuchyniach
Dovoľte vôňam esenciálnych olejov zlepšiť váš život
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.