V Oresi sa vždy veľmi tešíme, keď si u nás niekto splní svoj sen o kuchyni. Nedávno naša spoločnosť v Čechách pomohla v populárnej televíznej relácii premeniť sen na skutočnosť aj pani Dane a jej dcére Terezke.

Premenou prešiel celý starší rodičovský dom pani Dany vrátane srdca domova – kuchyne. O akej snívala? Aj s dcérou majú rady moderný štýl, bielu, sivú a červenú farbu.

Veľká výzva

Veľký problém celého domu bola vlhkosť, spôsobená nielen vekom stavby, ale aj absentujúcim systémom izolácie a nedostatočným vykurovaním priestorov.

Dizajnérky Hana Šmejkalová a Jaroslava Hájková mali strach a hrôzu z toho, čo sa objaví po demontáži starej kuchynskej linky. Bola totiž umiestnená na stene, ktorá zvonka prilieha k terénu, preto sa dalo predpokladať, že bude extrémne vlhká.

Takto vyzerala kuchyňa pred premenou.

Premena kuchyne

Za normálnych okolností by sa pri rekonštrukcii použili sanačné omietky, ale pri päť dní trvajúcej premene to nebolo reálne. Po dohode so stavebnou firmou sa preto urobili sadrokartónové predsteny, ktoré pôvodné steny vyrovnali a vďaka konštrukčnému systému tiež zaistili ich prirodzené odvetrávanie. Rovnakým spôsobom sa vyriešil aj strop.

Vizualizácia návrhu kuchyne so zaujímavo riešeným blokom polovysokých skríň na spotrebiče. Profesionálny 3D návrh kuchyne je v Oresi zadarmo.

 

Do kuchyne sa okrem jedálenského stola zmestilo aj pracovné miesto, ktoré sa dá využiť aj na stolovanie.

 

Moderná biela kuchyňa

Veľká nová biela kuchyňa bola čerešničkou na torte celej premeny. Pani Dana s dcérou Terezkou v nej teraz môžu spoločne kraľovať. Miesta v nej majú naozaj dosť.

Do upraveného a pripraveného priestoru umiestnili dizajnérky veľkú zostavu kuchyne IQONY v jemnom bielom mate zo strednej triedy Dolty s korpusmi White.

Dispozične je riešená do tvaru písmena U, kde je z jednej strany umiestnené sedenie, ktoré nadväzuje na policovú skrinku a oddeľuje kuchyňu od ostatných miestností. Pracovná doska je Chromix biely. Skrinky sú doplnené o úchyty model G12-480a a G12-380a.

Kuchyne pre každého

Určite vás zaujíma, koľko by ste za túto veľkú kuchyňu zaplatili. Na kuchynský nábytok dizajnérky minuli 2 594 €, spotrebiče stáli 2 893 €. „Je to dôkaz, že novú kuchyňu si môže dovoliť každý, pretože kuchyne Oresi sú synonymom prémiovej kvality s atraktívnym dizajnom za najnižšiu možnú cenu,“ skonštatoval Dušan Všelicha, špecialista na kuchyne Oresi. „Na fotkách si všimnite, ako príjemne kuchyňu osvetľujú LED pásky, zafrézované do dna horných skriniek. Moderný až minimalistický štýl kuchyne tak dotvárajú do úplnej dokonalosti.“

Na ďalšie fotky sa pozrite v galérii:

Kuchyňa ponúka pohodlné miesto na prácu aj na stolovanie. Drez a batéria sú značky Franke.

 

V kuchyni nechýba veľký jedálenský stôl.

 

Miestnosť je veľká, takže jedálenská časť môže byť od kuchynskej dobre oddelená.

 

Indukčná varná doska a plne integrovaný digestor poskytujú komfort pri varení. Zafrézované LED pásky tvoria s dnom hornej skrinky kompaktnú plochu. V Oresi vyrábame kuchyne zákazníkom na mieru podľa ich požiadaviek a želaní.

 

Z kuchyne sa vstupuje do novej Terezkinej izby.

 

Výsuvná potravinová skriňa s drôteným programom zvyšuje komfort kuchyne. Všetko je tu uložené prehľadne a poruke. V druhej skrini je integrovaná chladnička.

 

Vedľa v linke je zabudovaná vstavaná mraznička.

 

Pohľad do kuchyne s jedálňou od dverí.

Dovoľte vôňam esenciálnych olejov zlepšiť váš život
Kuchyne 2022 si zamilujete: funkčnosť zasnúbená so vzhľadom
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.