Kuchyňa je miesto, ktoré symbolizuje domov aj vďaka vôňam. Vrývajú sa do pamäti v spojení so vzácnymi chvíľami. Vône kuchyne nám môžu evokovať istotu, pokoj, bezpečný priestor. Pre výnimočné udalosti, ktoré zažívame, nám vône môžu pomôcť. Prinášame vám tému, ako si vyladiť emočnú a fyzickú stabilitu v situácii, ktorá je výnimočná, a to nielen vôňou v kuchyni, ale vďaka esenciálnym olejom.

Ponorte sa s nami vďaka vedomostiam a skúsenostiam MVDr. Marianny Tauferovej do ich tajomstiev. Jej vášňou je sila esenciálnych olejov Doterra.

Dar prírody pre telo, dušu aj domácnosť

„Vzdelaním som veterinárna lekárka s dlhými rokmi praxe vo farmabiznise. Pred viac ako siedmimi rokmi ma však uchvátila sila a účinky esenciálnych olejov doTERRA, ktoré prišli do môjho života ako odpoveď na túžbu dopriať sebe a svojej rodine podporu emočnej pohody a celostnejšiu starostlivosť o zdravie,“ hovorí M. Tauferová.

Podľa nej máme ako ľudstvo rastlinné silice k dispozícii už po stáročia a môžeme ich využívať v starostlivosti o telo, dušu i domácnosť. „Mojou túžbou je nachádzať cesty k tomu, aby sa ľudia cítili vo svojom tele, živote a bytí dobre a celistvo,“ dodáva.

 

 

Adaptiv: doprajte si, čo potrebujete

Pre momenty, keď potrebujeme vzpruhu, ale zároveň upokojenie, odporúča esenciálnu vôňu Adaptiv, zloženú z oleja z kôry divokého pomaranča, levandule, mäty klasnatej, magnólie, rozmarínu, kvietkov pomarančovníka, živice copaiby a ambrovníka.

 

„Pomáha upokojiť sa v novom prostredí alebo situáciách. Odporúčam ju, ak sa cítite unavení alebo nepokojní, nerozhodní alebo podráždení. Táto zmes je nástrojom, ktorý dokáže pomôcť telu a mysli zostať v rovnováhe,“ vysvetľuje odborníčka.

 

 

 

Klinček na ochranu a odvahu

Taký malý klinček a taká výrazná aróma! Okrem dochucovania jedál, cukroviniek či prípravkov v starostlivosti o ústnu dutinu môže jeho vôňa a chuť pomôcť aj v iných situáciách.

„Jedna kvapka oleja z klinčeka môže upokojiť zuby a ďasná a zároveň podporiť celkové zdravie ústnej dutiny. Hlavná chemická látka v klinčeku, eugenol, mu navyše prepožičiava schopnosť výraznej stimulácie a prísunu energie, keď sa používa ako hrejivý masážny olej,“ pokračuje v odhaľovaní tajomstiev esenciálnych olejov M. Tauferová.

Privoňať si ku klinčekovému oleju odporúča pri pocite bezmocnosti a keď sa cítime príliš ovplyvňovaní inými ľuďmi či okolnosťami. Klinček pomôže opätovne zapáliť oheň v duši, podporí sebavedomie a znovunadobudnutie síl potrebných na asertívne obhájenie svojich záujmov.

 

 

Mandarínka pre radosť a kreativitu

Esenciálny olej Tangerine od doTERRA obsahuje výťažok z druhu mandarínky zvaného tangeríne. „Mandarínka pomáha ku kreativite. Keď sme tvoriví, viac sa tešíme zo života a prežívame plnú a nefalšovanú radosť, akú sme poznali v detstve. Pookriať a byť znova spontánny pomáha aróma Tangerine, aj keď pridáte niekoľko kvapiek oleja do osviežujúceho ovocného nápoja, ľadovej drene, smoothie alebo do koláča,“ má ďalšie dobré rady expertka na esenciálne oleje.

 

 

 

 

Ako používať esenciálne oleje?

  • v situácii, ktorá si to vyžaduje, môžete vdychovať vôňu vhodného oleja priamo z fľaštičky alebo rozotretú kvapku z dlaní
  • rozvoňajte priestor okolo seba nakvapkaním oleja do difuzéra
  • niekoľko kvapiek esenciálneho oleja si môžete pridať spolu s Epsomskou soľou do kúpeľa
  • v kombinácii s kokosovým olejom si vyrobíte zmes na celotelovú masáž
Moderná alebo starožitná kuchyňa? A čo tak obe v jednom!
Premena kuchyne: sen o ikonickej IQONY sa stal skutočnosťou
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.