Robíme krásne kuchyne pre život, a pretože v živote je dôležitá aj dobrá nálada, krása a zážitky, rozhodli sme sa naše kuchynské a eventové štúdio v Digital Parku premeniť na autentické miesto, ktoré ožije vďaka nevšednému umeleckému dielu – muralu. Úlohou vytvoriť ho sme poverili mladú talentovanú artistku Tesu.

Digital park Oresi

Umelcov a umenie podporujeme dlhodobo, pretože život bez umenia nie je život. A v súčasnej zvláštnej situácii potrebujú podporu viac ako kedykoľvek predtým! Tesu a jej prácu sme už poznali, spolupracovali sme s ňou minulý rok na Kitchen Feste. Keďže svojimi dielami skutočne dokáže vyvolať príjemné pocity, zaujať a potešiť, dostala od nás novú výzvu: vytvoriť vkusný, zaujímavý a hravý mural v Oresi zážitkovom kuchynskom štúdiu v Digital Parku.

 

Digestor ako súčasť umenia

Mural je kresba maľovaná priamo na stenu, strop alebo iné trvalé povrchy tak, aby boli architektonické prvky priestoru harmonicky včlenené do obrazu. Chceli sme, aby mural v Digital Parku pôsobil celistvo a príťažlivo už pri vstupe, rovnako ako keď k nemu pristúpite bližšie. Bola to výzva, pretože doň bolo treba začleniť nielen veľký profesionálny odsávač, ale aj kuchynskú stenu spotrebičov Beko, ktorá je určená pre školu zážitkov.

 

Najväčšou výzvou bolo vytvorenie návrhu tak, aby sa vizuálne hodil do priestoru a navodil požadovanú atmosféru. Ďalej to bolo rozvrhnutie maľby, keďže musí vyzerať dobre z každého uhla,“ prezrádza Tesa.

 

Nevšedne riešená číra zástena, ktorá kopíruje grafikon z loga Beko a klesá šikmo dole, pričom vytvára dojem závesnej poličky, musela tiež zapadnúť do muralu. Zástena sa najskôr vymerala, potom Tesa kreslila na stenu zavesené naberačky a keď prišiel čas zástenu namontovať, užili sme si dosť adrenalínu, či to spolu skutočne zapasuje. Zapasovalo a my sme nadšení!

Oresi zástena

Symboly aj dejiny

Na stene je teraz zachytený kus histórie česko-slovenskej značky Oresi a naša spolupráca s Beko sa odráža aj v príbehoch, ktoré nás inšpirovali pri tvorbe hlavných postáv: Vrchní, prchni či Pyšná princezná. „Pri práci na návrhu som mala voľnú ruku, hoci som veľa konzultovala so zástupcami Oresi. Chcela som zachytiť nielen autenticitu značky, ale aj dobré jedlo, smiech a šťastie, ktoré k nemu patria,“ hovorí Tesa.

Mural je plný detailov, aj keď ste ho už videli, vždy v ňom objavíte niečo nové. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči, ručíme za to, že od nás budete odchádzať spokojní, plní inšpirácie a príjemne naladení.Mural Oresi

Recepty na novembrové polievky od Emmy a Emy
Dajte stopku odpadu v kuchyni
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *