oresTohtoročné trendy robia z kuchyne 2022 miesto, kde vládne pokoj a pohoda. Čisté línie, kompaktné celky a zaujímavé riešenia odkladacích priestorov povyšujú kuchynský nábytok na novú úroveň.

Minimalizmus začal do kuchýň prenikať už pred časom a v roku 2022 nabral tento trend na sile. In je kuchynský nábytok, ktorý tvorí jeden kompaktný celok a plynulo prechádza do obývačky. Veľké skrine poskytujú veľkorysý priestor na uskladnenie všetkého, čo treba, od servisov, hrncov, spotrebičov cez potraviny až po pomôcky na upratovanie a údržbu domácnosti.

 

„Kuchynské skrinky a zásuvky sú bez úchytov, otváranie je vymyslené dômyselnejšie, aby nič opticky alebo prakticky nerušilo jednoliaty dojem z kuchyne,“ opisuje trendy 2022 senior návrhárka kuchýň Eva Rečlová z Oresi.

Všetko je ukryté alebo zabudované

Aj kuchynské spotrebiče sú zabudované do nábytku a tvoria kompaktný celok s kuchyňou. Nič nevytŕča, nestojí samostatne.

„Novinkou sú zapustené, opticky skryté elektrické zásuvky a dômyselné odkladacie priestory na bielu techniku. Všetko má svoje miesto a je skryté, aby mohla vyniknúť kuchyňa ako celok bez rušivých elementov,“ hovorí marketingová manažérka Oresi Eva Szakálová.

 

Všetky úložné a odkladacie systémy sú vybavené dômyselnými oddeľovačmi a systémami. Miesta na odkladanie sa nachádzajú aj tam, kde by ste ich nečakali. Využíva sa tak celý priestor kuchyne, ktorá zostáva útulná aj za plného vyťaženia.

Upokojujúce farby

Farbou roka 2022 je neutrálna šedá v kombinácii s tónmi avokádovo zelenej. Alternatívnou doplnkovou farbou je morská modrá, pripomínajúca hmlu. Kombinácia týchto farieb symbolizuje silu prírody a života, ktorý pokračuje ďalej aj napriek drsnej realite.

„V týchto farbách pôsobia kuchyne pre život harmonicky a príjemne. Vytvárajú priestor, ktorý dýcha, je štýlový a zároveň opticky väčší,“ vysvetlila E. Szakálová.

Biela je v kuchyni večná, patrí aj do trendy kuchyne 2022, ak je kombinovaná so šedými, zelenými alebo modrými funkčnými doplnkami. Farebná môže byť tapeta, zástena, obrus, podsedáky či koberec. Out sú však rôzne drobnosti ako vázičky, dózy a iné ozdoby. Rušia kompaktný priestor, v ktorom je všetko úhľadné.

 

Útulná a ekologická

Kuchyne 2022 sú nielen útulné, ľahko udržiavateľné, ale aj ohľaduplné k zdraviu jej majiteľov a planéty. V tomto trende predbehli kuchyne Oresi dobu, certifikáty potvrdzujúce ich bezpečnosť a udržateľnosť životného prostredia majú už niekoľko rokov.

„Eko trend, udržateľnosť a funkčnosť patria ku kuchyni, rovnako ako patrí slnko k letu. Nedajú sa od seba oddeliť. Spolupráca dizajnérov a výrobcov kuchýň nebola v tomto smere nikdy taká úzka, ako je dnes, a prináša to úžitok majiteľom nových kuchýň aj životnému prostrediu,“ uzatvára E. Szakálová z Oresi.

Premena kuchyne: sen o ikonickej IQONY sa stal skutočnosťou
Unikátna premena kuchyne Zuzany Vačkovej
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *