plán novej kuchyne

Čo si predstavíte, keď sa povie nová kuchyňa? My priestor, kde sa príjemne varí, vychutnáva sa dobré jedlo aj rodinná pohoda a kde nechýbajú zážitky. Ak je vaša predstava podobná, dokážeme pomôcť premeniť ju na skutočnosť. Veď sme experti na kuchyne!

plán novej kuchyne

Novú kuchyňu si človek nezariaďuje každý deň, preto je dôležité, aby bola od začiatku čo najdokonalejšia. Chyby, na ktoré prídete, až keď v nej fungujete, sa odstraňujú ťažko. My však poznáme cestu k dokonalej kuchyni, vydajte sa na ňu s nami:

1. Zmerajte všetko potrebné

Podoba budúcej novej kuchyne sa začína nákresom priestoru, v ktorom bude. Zmerať treba nielen dĺžku, ale aj výšku stien. Treba poznať umiestnenie, rozmery a smer otvárania okien a dvier. Dôležité je aj rozvrhnutie a výška prípojok na elektriku, vodu a odpad.

Aby boli merania naozaj presné, môžete využiť našu službu mobilného kuchynského štúdia Peter Meter. Peter príde za vami a zmeria všetko, čo treba, na milimeter presne. Vy ušetríte čas a máte istotu, že nákres bude bezchybný.

2. Ergonomicky rozvrhnutý priestor

Naše skúsenosti hovoria jasne, spokojní s kuchyňou budete, ak bude:

  • lahodiť vášmu oku,
  • mať dostatok úložných priestorov,
  • mať nábytok a spotrebiče rozmiestnené čo najefektívnejšie a najpríjemnejšie.

To sa dá dosiahnuť dodržaním jednoduchého pravidla o trojuholníku, kde je jeden vrchol priestorom na varenie, ďalší zónou na prípravu a tretí odkladacou zónou.

Skvelým tipom našich odborníkov je tiež umiestnenie drezu a varnej plochy. Určite nie na konci pracovnej dosky, čo výrazne narúša systém prác v kuchyni a zároveň zvyšuje riziko poškodenia steny (fľaky, mastnota, teplo). Ideálne je zachovať z oboch strán varnej dosky priestor minimálne 50 cm. Tak vzniká miesto na odloženie hrncov a nádob a príprava jedla je pohodlnejšia.

Vo fáze plánovania treba navrhnúť aj spôsob a miesta osvetlenia. V blízkosti pracovných plôch odporúčame jasné biele svetlo, v oblastiach, kde sa bude sedieť a jesť, zas príjemné žlté.

osvetlenie kuchyne

3. Využite IT technológie a 3D vizualizáciu

Je skvelé, ak máte ako inšpiráciu obrázky sna o vašej budúcej novej kuchyni. Ešte lepšie je, ak si svoju budúcu novú kuchyňu môžete skutočne pozrieť na vlastné oči skôr, ako vznikne.

Využite našu službu ORESI STREAM a bez toho, aby ste museli kamkoľvek chodiť, budeme spolu online cez inteligentný plánovač kuchýň 3D Reality navrhovať všetko od A po Z. V 3D budete v reálnom čase vidieť nielen nábytok, spotrebiče a doplnky, ale farbu stien, osvetlenie interiéru a celkovú atmosféru vašej budúcej kuchyne. Všetko môžete meniť a skúšať rôzne kombinácie, variácie a riešenia, až kým nevznikne kuchyňa presne podľa vašich snov a potrieb.

Udržateľná kuchyňa: krásna a šetrná k prostrediu aj peňaženke
Horúce leto? Schlaďte sa vo svojej kuchyni!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *