ekologicka kuchyna

Ekologický nábytok je horúcim trendom, ktorý má zmysel, veď máme iba jednu planétu. Kuchyne Oresi sú v dokonalom súlade s týmto trendom. Bezpečné, ekologické, z kvalitných materiálov a udržateľné. Máme aj niekoľko tipov, ako kuchyňu ekologicky udržiavať a neplytvať peniazmi ani prírodnými zdrojmi.

ekologicka kuchyna

 

Ekologický nábytok

Náš prémiový kuchynský nábytok sa hrdí certifikátmi PEFC Modrý anjel. Pre váš domov to znamená tri veci. Máte istotu, že:

  1. je vyrobený z kvalitného dreva,

  2. neškodí zdraviu,

  3. v celom výrobnom procese nábytku sa dodržali najvyššie ekologické, ekonomické a sociálne štandardy.

Lesy nie sú drancované, ľudia, ktorí sa podieľajú na ťažbe dreva, sú primerane zaplatení a každý vyťažený strom je nahradený novým. A vy máte modernú prémiovú kuchyňu pre život, ktorá neobsahuje látky škodiace vašej rodine, a dobrý pocit, že bola vyrobená tak, aby sa do ovzdušia vypustilo minimum emisií.

 

Ekologické materiály

V Oresi vieme, aké dôležité je aj to, aby bola kuchyňa udržateľná a ľahko udržiavateľná, preto v nej používame ekologické materiály prvotriednej kvality. Nech dobre slúži desiatky rokov.

Upravujeme ich tak, aby sa ľahko čistili a chránili zdravie vašej rodiny. Máme kuchynský nábytok, ktorého povrchové časti obsahujú prímes striebra ako ochranu pred baktériami. Máme aj kuchynský nábytok, ktorého pohľadové časti sú upravené tak, aby na nich rodinní príslušníci nezanechávali neželané odtlačky prstov a rúk.

Eko čistenie

Ekologický domov znamená aj vhodnú starostlivosť o nábytok. Na udržiavanie kuchyne v čistote odporúčame používať handričku s jemnými vláknami. Stačí ju namočiť do vody, nábytok umyť a potom ho pretrieť dosucha. Netreba používať agresívny saponát.

Na odolnejšie nečistoty, mastnotu, vodný kameň a dokonca aj vyčistenie odtoku a zbavenie sa neželaného zápachu môžete použiť zmes zo soli, sódy bikarbóny a octu. Zmiešajte rovnaký diel soli a sódy, pridajte dvojnásobné množstvo octu a hor sa na ekologické upratovanie. Naneste tento lacný eko čistiť na povrchy v kuchyni, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom ich pretrite handričkou namočenou vo vode.

cistenie kuchyne

Eko spotrebiče

Aj kuchynské spotrebiče môžu šetriť životné prostredie a vaše peniaze. Napríklad umývačky riadu s automatickým dávkovaním umývacieho prostriedku AutoDose dokážu samy určiť, koľko čistiaceho prostriedku treba na umytie riadu. Vy ním iba raz za čas naplníte zásobník a o ostatné sa nestaráte.

Moderné varné dosky, rúry, chladničky, mrazničky aj odsávače pár majú mnoho vychytávok na efektívne ekologické fungovanie. Pretože nielen nám, ale aj výrobcom spotrebičov, s ktorými spolupracujeme, záleží na životnom prostredí.

 

eko spotrebice

Vysnívaná kuchyňa za prijateľnú cenu? Inšpirujte sa skúsenosťou spokojnej zákazníčky
Plán novej kuchyne: na čo treba myslieť vopred?
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *