Jednoduché a praktické riešenia sú na nezaplatenie. Uľahčujú nám každodennosť a šetria náš drahocenný čas. O to viac, ak ide o kuchyňu – miesto, kde to “žije”. Heslom aktuálneho blogu je “všetko po ruke” alebo “úložné systémy určené pre kuchynské zásteny“.

Livanza: model diverok VIRGINIA/ERUKA (vysoký lesk/pieskovaný svetlý dub)

Viacúčelové nástenné organizéry

Inými slovami: pomocníci na nezaplatenie. Dnešný trh ponúka širokú paletu organizérov vyrobených z najrôznejších materiálov. Ich kombinovateľnosť a využiteľnosť sa jednoducho prispôsobí podmienkam a veľkostiam každej kuchyne. Obľúbený a nadčasový zostáva nerez, biely a čierny kov v kombinácii s drevom. Všetky praktické pomôcky pre varenie ako sú nože, utierky, koreničky či bylinky tak máme po ruke. Dizajnové riešenia sú bohaté a pre každý jeden štýl vieme nájsť vhodné riešenie.

Livanza: model dvierok TEWA/ERUKA (buk/lesk v odtieni mesačného svetla)

Livanza: model dvierok KASMIRA/STEVIA (vysoký biely lesk/červený lesk)

Livanza: model dvierok TEWA/CASCINA (bielený dub)

Závesná lišta do kuchyne

Absolútne minimalistickým riešením úložného priestoru na kuchynskej zástene je montáž jemnej subtílnej lišty pozdĺž horných kuchynských skriniek. Jej využiteľnosť je daná dĺžkou pre ktorú sa rozhodneme a kombinovateľnými doplnkami – najmä háčikmi, na ktoré je možné pripevniť takmer čokoľvek, ale aj nástennými poličkami. Mnohé poličky sa dajú kúpiť v rôznych farebných prevedeniach ale aj s drevenými detailmi. Dobrá rada – nebojte sa farieb, v prípade, že si vyberiete niektoré riešenie a pokojne ho prispôsobte svojej kuchyni, farbou či kreatívnym doplnkom. Fantázii sa medze nekladú.

Nenahraditeľné poličky

Starý ale overený a spoľahlivo fungujúci úložný priestor. S poličkami v rôznych farbách, úpravách, materiáloch môžeme našej kuchyni dodať nový rozmer, získať úložný priestor a podčiarknuť svoju štýlovosť. Nie je to nič zložité. Stačí dobrý nápad, vhodné miesto a všetko funguje ako má. Súčasný trend realizácie kuchýň sa veľakrát dotýka riešenia “bez horných kuchynských skriniek”, ktoré sa nahradia práve otvoreným policovým riešením.

Livanza: model dvierok SAVANA/TEWA (hodvábny ebenový mat/pieskový dub)

Livanza: model dvierok SAVANA (kryštalická šeď/ružová marshmallow)

Livanza: model dvierok ARIA (hodvábny mat odtieňa magnólia)

Komplexné riešenia v duchu novej kuchyne

Nemali by sme zabudnúť aj na to, že nástenné úložné systémy môžeme vyriešiť už pri samotnom plánovaní kuchyne. Okrem nástenných organizérov, líšt a políc existuje aj riešenie na mieru – kuchyňa s otvorenými úložnými priestormi. Čo poviete?

Livanza: model dvierok TEWA/SAVANA (islandský javor/ružový marshmallow)

Livanza: model dvierok TEWA/ERUKA (alpský buk/čierny lesk)

Livanza: model dvierok TEWA/BELLISSA (jasan molina/biely lesk)

Veríme, že sme Vás inšpirovali. Ak máte nejaké zaujímavé úložné riešenia vo svojej kuchyni, budeme radi, ak sa s nami podelíte. Veď inšpirovať sa môžeme vzájomne.

Moderne, bezpečne a pohodlne
Malá zmena, veľká radosť
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *