grilovanie v kuchyni

Štart letnej sezóny je vždy rovnaký – najskôr začínajú grilovať televízne reklamy. Usmievajúce sa šťastné rodiny v pohodlnom víkendovom oblečení pozývajú na obed v záhrade. Vedeli ste však, že grilovať môžete nielen v záhrade, ale aj v kuchyni?

grilovanie v kuchyni

Záhradné grily verzus grilovanie v kuchyni

Nemali sme záhradu ani altánok a že má pršať, sa hovorilo v rádiu už týždeň. Nechcelo sa nám vstávať ráno o štvrtej a bežať obsadiť ohnisko v lesoparku za mestom, prenášať nekonečné množstvo vecí ani si opekať safaládky a zemiaky v pahrebe. Niežeby táto činnosť nebola zábavná a s deťmi dokonca aj výchovno-motivačná, ale pri tejto komárovej invázii sme neriskovali. Išli sme na to s rozumom. Keďže sme špecialisti na kuchyne a spotrebiče, napadlo nám, že určite existuje niečo ako gril do kuchyne. Šikovný pomocník, ktorý nás v byte pred partiou kolegov premení na dvojníkov Jamieho Olivera.

rodina v kuchyni

Gril do kuchyne

Zachránila nás kolegyňa z marketingu Evka, ktorá má prehľad. Privítala nás v showroome na Hodžovom námestí so slovami: „Ja vám vymenujem, čo máme, a vy sa rozhodnete, čo vyskúšate. Plancha grill medium, Plancha grill maxi sense a Teppanyaki grilovací plát.“

gril do kuchynegril do kuchyne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak sme si vybrali. Plancha gril maxi sense, ktorý je vhodný aj do rúry do teploty 200 °C. Je prispôsobený indukčnej varnej doske, ale dá sa použiť aj na akúkoľvek inú. Jednoducho sme ho len položili. Grilovali sme na dvoch typoch povrchov, hladkom a vrúbkovanom, stačilo použiť menej tuku a nič sa nepripálilo, jedlo bolo zdravšie a čo sme na gril položili, grilovalo sa rovnomerne vďaka rýchlej distribúcii tepla na celom povrchu platne. Steaky boli šťavnaté, zelenina aromatická a chrumkavá a čo je podstatné, každý si to chcel vyskúšať. Gril v kuchyni v pohodlí domova premenil prípravu jedla na spoločenský zážitok. Nelimitovalo nás ani počasie, ani priestor, uznávame, že je to rozumná investícia do každej kuchyne.

 

gril do kuchyne

Grilovanie v parnej rúre?

Druhou možnosťou bolo vyskúšať parnú rúru, o ktorej si všetci myslia, že sa v nej jedlo len naparuje. Pravda je, že parné rúry vychádzajú v mnohých testoch ako najvhodnejšie kuchynské spotrebiče na prípravu chutných a zdravých jedál. Sú šetrné, nevysušujú, uchovávajú prirodzené živiny, minerály, vitamíny a najmä samotnú chuť surovín. Na to všetko potrebujú podstatne menej času. Parné rúry na nízkej intenzite parného tlaku pripravia čokoľvek – upečú chlieb, ugrilujú jemné mäso. Pridaním tlaku z low na medium dostanete z parnej rúry ideálneho kuchynského spoločníka aj na jesenné mesiace, ktorý upečie hus či kačku. Že neorganizujete oslavy a kačacie hody doma, lebo komu sa chce tá rúra po oslave umývať? Moderné parné rúry sú vybavené systémom Aqua Clean, ktorý udržiava rúru čistú a sviežu vďaka pôsobeniu vodnej pary.

parná rúra

Ale to sme už inde, lebo tohtoročné husacie hody u nás v Oresi budú robiť kolegovia z obchodného oddelenia, tak nech si parnú rúru prelúskajú sami.

 

 

Kitchen Talk - v novej kuchyni Niky Macinskej!
Ergonomické usporiadanie kuchyne
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *