Spomenula som si na slová Joaquina Phoenixa, ktorý povedal: “Podporiť sa navzájom je to najkrajšie, čo ľudstvo dokáže”. V tomto čase by som ju aktualizovala na “to najdôležitejšie”. Ako? Hovorme spolu, buďme k sebe pozorní, podeľme sa o múdre rady, počúvajme sa a zostávajme zdraví.

Múdre rady z kuchýň pre život

Antibakteriálny prostriedok si môžete vyrobiť aj doma – stačí, ak zmiešate alkohol (ideálne čistý lieh alebo aspoň nad 60 %), esenciálne čisté oleje (levanduľový a tea tree olej), aloe vera gél. Do 2 dcl uzatvárateľnej fľašky nalejte 2/3 alkoholu, 1/3 aloe vera a 15-20 kvapiek oboch olejov. Dobre premiešajte a môžete použiť. Nezabúdajme však, že dôležité je dodržiavať veľmi dôslednú hygienu rúk a v momentoch, keď je to možné, umývať si ruky mydlom.

Čistiace prostriedky s antibakteriálnym účinkom od domácich výrobcov. Sila prírody a jej obrovské nevyčerpateľné zdroje sú zázrakom. Na tento fakt určite nezabúda spoločnosť Chistee, ktorá vo svojom koncepte myslí na  prírodné čistiace prostriedky a využíva silu borovicového oleja, výťažkov z ľubovníka bodkovaného, levandule, citróna, soli a mnohých ďalších prírodných zdrojov. Inšpirujte sa domácimi produktmi.

Spoločnosť Malinna je ďalším domácim konceptom, za ktorým môžete nájsť prírodné prípravky nahrádzajúce rôzne dezinfekčné gély, mydlá a telové produkty. Obrovskou výhodou takýchto produktov je absencia akýchkoľvek vedľajších účinkov. Sami posúďte.

Vhodným a odporúčaným spôsobom ochrany pri chorobách a hrozbách, ktoré na nás číhajú aj dnes – sú určite rúška na ústa. Nekašlime na iných, aby ani oni nekašľali na nás. Okrem toho, že v našej krajine sa práve realizujú rôzne opatrenia, môžeme si takéto rúško kúpiť i na stránke veseleruska.sk (je to vskutku zaujímavý projekt) alebo si ich vyrobiť sami doma (návod nájdete na youtube.com, alebo na stránke zenskyweb.sk).

Veríme, že aj našimi radami môžeme prispieť k tomu, aby sme sa všetci cítili zdravo a bezpečne. Ak máte akékoľvek rady a tipy, pokojne prispejte do diskusie a podeľte sa s nami všetkými o múdrosti, ktoré nám všetkým môžu uľahčiť nasledujúce, nie veľmi jednoduché, obdobie.

 

PS – nezabúdajme, že isté dezinfekčné účinky má aj bežný ocot či sóda bikarbóna

Zdroj fotografií: web chistee.sk      malinnaproducts.com    veseleruska.sk

 

 

 

 

 

Kreatívne každý deň!
Kuchyne cez mail!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.