8. marec patrí všetkým ženám! V tento deň si pripomíname udalosti z roku 1908, kedy bojovali ženy v New Yorku za skátenie pracovného času a lepšie pracovné podmienky. Nielenže sa odvážne postavili do ulíc, ale svojou demonštráciou poukázali na dôležité postavenie všetkých žien v spoločnosti. Vďaka nim si od roku 1910 pripomíname “silu i nežnosť žien”! A keďže sa blíži tento príjemný a milý dátum, pripravili sme si pre Vás malú inšpiráciu v podobe živo a naturálne uviazanej kytice kvetov. S kým? No predsa s našou Luckou z LULU!

Bezprostredne po príchode som si najskôr vychutnala atmosféru krásnych farebných a voňavých kvetov. Spoločne sme si dali čaj a určili si zadanie :). Aké? Nuž, povedala som Lucke, aby pripravila takú kyticu kvetov, ktorú by rada dostala ona sama. Pousmiala sa a pustila sa do práce.

“Ľudia sa občas boja odvážnych kombinácií, ja ich milujem. Mám rada pestrosť a farby v prírode. Keď si povedala, že je to akoby pre mňa – hneď som vedela, že spojím ružovú a žltú. Na prvý pohľad sú možno ťažšie spojiteľné, ale dodaním alstromerie v púdrovej farbe, kamilky – tanacetum a prírodných komponentov bude kytica jednoducho veselá, živá a naturálna.” Musím povedať, že ako tajný pozorovateľ pri práci som sa dozvedela aj to, že najlepšie pravidlo pre viazanie kvetov je “hra”, lebo sama príroda a kvety nám ju ponúkajú ako na dlani.

Lucka mi popri tom povedala, že keď je kytica uviazaná, dobre sa zostrihá – stojí sama. A nozaj to tak bolo, kytičku postavila a ona si tam stála ako “pani” :). Veríme, že sa Vám táto netradičná kombinácia páči a vyčaruje Vám úsmev na tvárach. Na záver len dodáme: NEZABUDNIME 8. marca oslavovať so všetkými ženami a pokojne sa v kvetinárstvach inšpirujme aj kyticou z dielne LULU kvetinového ateliéru.

Všetkým ženám prajeme príjemný a oddychový víken z našej “kuchyne pre život”!

 

 

Kniha je vždy vzácnym darom!
Dávid Repkovský: Moje remeslo sa stalo mojím životným štýlom!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.