Minimalistická kuchyňa

Snáď ani nie je možné prejsť okolo akéhokoľvek showroom-u či obchodného centra bez toho, aby náš zrak nezaznamenal nejakú čiernu maličkosť: subtílny čierny kov v podobe svietidla, svietnika, stojana na obrúsky, vázy alebo servírovacích detailov. Nuž, čierna farba patrí odjakživa ku trojici nedotknuteľných, elegantných a absolútne nadčasových farieb, ktorú dotvárajú biela a sivá. Čierna vstupuje do našich domovov a kuchýň veľmi nenápadne, krok za krokom im dodáva citlivý nádych čistoty, jednoduchosti a minimalistického detailu.

O čiernej farbe

Vedeli ste, že čierna farba bola prvou farbou umenia? Jaskynné maľby pootvárajú pomyselné okno k prvým dotykom človeka s umením a zanechávajú jedinečnú stopu čiernej farby v celej histórii. Počas obdobia vrcholného a neskorého stredoveku bola čierna farba súčasťou odevu kráľovských rodín, kléru i sudcov. Neskôr sa stala symbolickou pre odevy romantických spisovateľov a obchodníkov. Čierna liatina bola súčasťou vybavenia takmer každej domácnosti a nepochybne i praktickým a ekonomickým riešením oblečenia bez vysokých nárokov na čistenie a pranie. No a módu 20. storočia si bez legendárnych “malých čiernych” od Coco ani nevieme predstaviť. Súčasnosť pootvára kovu, studenému industriálnemu štýlu a čiernej ZELENÚ a to nielen v umení a móde, ale aj v dizajne 21. storočia.

návrh kuchyne

Ako na to?

Jednoducho. Výhodou čiernej farby je jej NEKONEČNÁ VARIABILITA A JEDINEČNÁ KOMBINOVATEĽNOSŤ. Jemný detail čiernej farby sa hodí takmer do každej kuchyne. Čo môže pokaziť čierna vodovodná batéria, čierne liatinové úchytky na kuchynské dvierka či čierny odsávač pár? V kombinácii s bielou (cez slonovinovú kosť až ku krémovej cappuucino) prinesie živosť, nesmrteľnosť kombinácie black/white a podčiarkne odvážnosť. V kombinácii s naturálnymi odtieňmi farieb od zemitej červenej cez zelenú, až po nasýtenú modrú eleganciu, estetické cítenie a vkusné riešenie modernej kuchyne. V prípade obáv môže byť vhodným riešením pomalé a citlivé oživovanie našej kuchyne v súčasných trendoch. Čo tak malá čierna váza, do ktorej len vložíme niekoľko stoniek listov eukalyptu. Prípadne spojíme krásu jemného čierneho fotografického rámika s obľúbenou čierno-bielou fotografiou či motivačným citátom a ozdobíme tak okno v kuchyni či samotnú kuchynskú linku?! Alebo čierny detail v tzv. “nahom svietidle”?!

Čo ak sa mi čierna nepáči?

Pre tých, ktorí neholdujú súčasnému trendu “čiernych doplnkov” máme dobrú správu. Svet dizajnu je ako otvorený oceán – plný nápadov, inšpirácií a jedinečných riešení. Každý z nás si tam určite nájde to “svoje orechové” tak, aby sa vo svojom dome a svojej kuchyni cítil príjemne, dobre a zdravo. Veď tak, ako “šaty robia človeka” aj “kuchyňa robí dom”. A farby, detaily i doplnky dotvárajú čarovný kaleidoskop jedinečných životov i príbehov. V tomto duchu sa inšpirujme a zútulňujme naše domovy či už s/bez ohľadu na súčasné trendy obrovského sveta dizajnu.

Všetkým ešte príjemný čitateľský čas s naším blogom!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše kuchyne Dolti Collection boli ocenené Známkou kvality!
O jednej vysnívanej kuchyni doplnenej jedinečným motívom sklenenej zásteny!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.