Náhody vraj neexistujú. Tuším, že čosi na tom bude. Do kvetinového ateliéru LULU som prvýkrát vstúpila zhruba pred jedným rokom. Nebudete veriť, ale môj zámer nebol spojený s kúpou akýchkoľvek kvetov či ne-/zelených interiérových doplnkov. Išla som si vyzdvihnúť objednaný balík do balíkomatu, ktorý bol v tom čase akousi sekundárnou súčasťou Luckinho ateliéru :). Balík sme našli, všetko potrebné sme vybavili a ja som sa cestou späť len tak usmievala. Prečo? Lebo som vedela, že som našla miesto, ktoré sa mi bude spájať s mnohými darčekami pre mojich blízkych, že som našla krásny priestor, súčasný pohľad na potrebu zelene v interiéri vôbec a veľmi milú usmievavú a príjemnú Lucku.

Niekoľko spoločných darčekov pre ľudí z môjho okolia už máme za sebou. Náš nový dom nezostáva v hanbe, dokonca ste čo to mohli zhliadnuť aj na našom blogu v mojej kuchyni (a nielen). Pri jednom spoločnom rozhovore mi zišlo na um, že by sme spoločne mohli čosi vymyslieť. A keďže sa spojili dve kreatívne duše s množstvom nápadov, nebolo nič jednoduchšie, ako navštíviť jedno z našich štúdií a vybrať si kuchyňu. Vybrali sme a Lucka sa pustila do práce.

Začala s výrobou krásneho eukalyptového venca. Podkladom na výrobu takéhoto venčeka je slamená kruhová výstuž/výplň, ktorá sa postupne omotáva jemným drôtom a plní zelenými dlhotrvajúcimi konárikmi rastlín. Aby veniec jemne oživlila, priniesla si i suché konáriky nastriekané zlatou farbou a jemne ich do celého venca vplietla. Musím povedať, všetci v štúdiu sme sa zhodli, že vôňa eukalyptu a krása zelene rozžiarila priestor navôkol.

Keď bola Lucka hotová s venčekom, pustila sa do aranžérskych prác a zútulnila priestor kuchyne pomocou črepníkových kvetín, sviečok, vázy a veľmi trendových mini kaktusov zasadených do škrupín z kokosov zavesených v ručne robenom macramé (ide o techniku viazania rôznorodých geometrických vzorov z prírodných látok, motúzov, špagátov bez využitia ihiel či háčikov). Macramé je v súčasnotsi veľmi vyhľadávané v podobe závesných obrazov či závesných kompozícií na kvetináče a i.

 

Aranžérske práce trvali Lucke zhruba 1,5 hodinky, niektoré časti vyrábala priamo na mieste, niektoré mala vopred pripravené. Kaktusy v povrázkovom macramé sme vešali spoločne a popri tom sme strávili veľmi príjemný čas s voňavou kávou. Nuž, čo poviete na výsledok?

Ak by ste chceli vedieť o vybraných rastlinách viac, o tvorbe kompozícií z kvetov (a nielen), o dobrých tipoch a trikoch do kuchyne – aby vždy pôsobila útulne a živo, pokojne sa pýtajte. Spoločne s Luckou Vám rady odpovieme.

Majte ešte pekný deň, pozdravujú

 

Vera a Lulu

 

Kuchyňa sa nachádza v štúdiu Oresi v Žiline (OC Mirage):           Dolti Collection

                                                                                                                             Model horných dvierok: Glam Face s prevedením achát

                                                                                                                             Model dolných dvierok: Big Picture s farebným prevedením borovica provence

                                                                                                                             Zástena z prírodného travertínu (obklad Rustic)

Stanka Kotvasová: Navrhovať kuchyňu pre štúdio v Trnave bola pre mňa výzva ale aj veľká radosť!
Farba roka 2020 je klasická modrá – ako ju využiť v kuchyni?
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *