Jej meno je Andrea – usmievavá, spontánna a otvorená žena! Spolu so svojím manželom a päťročným synom bývali ešte donedávna v  prenajatom rodinnom domčeku v Kysuckom Novom Meste. Dnes sú majiteľmi priestranného a komfortného rodinného domu v blízkom okolí Žiliny. Obidvaja veria, že kuchyňa je dôležitým životným priestorom a spája celú rodinu. Poďme sa pozrieť na príbeh jednej z mnohých kuchýň pre život – na Aďkinu kuchyňu.

Môj manžel má dobrú prácu v Žiline, preto sme sa rozhodli hľadať pozemok v tomto okolí, vysvetľuje Andrea. Nebolo to jednoduché, ale nevzdali sa! Asi po ročnom hľadaní vhodného miesta našli zaujímavý pozemok. Pravdu povediac, našiel ho Andrein manžel. Ani jeden z nich nie je rodeným Žilinčanom. Andrea i Erik pochádzajú z východného Slovenska, zo Svidníka. O to ťažšia bola cesta za miestom, ktoré by sa malo stať ich novým domovom. Bol to prvý pomyselný dotyk s ich snom – bývať v dome so záhradou. V Kysuckom Novom Meste si našli dočasné bývanie v rodinnom domčeku. „Bola to nevyhnutnosť, my sme veľkí psíčkári a mali sme doma veľkého bandoga (bojové plemeno, váha okolo 50-80 kg, pozn. autorky) v byte sme bývať nemohli.“ V tomto čase sa celá rodina utvrdila v tom, že prostredie rodinného domu im jednoznačne vyhovuje.

Zakrátko sa spustil koltoč náročných, ale i príjemných povinností spojených so samotnou stavbou. Pozemok, plán domu, stavebné povolenie, realizačná firma atď. „Pri plánovaní sme si dávali veľký pozor, aby sme na nič nezabudli. Nič, čo je v ňom, nie je náhodné. Všetko sme si poctivo prechádzali a plánovali.“ Samozrejme, čas sa nezastavil. Erik chodil do práce, vtedy trojročný syn začal navštevovať škôlku a Andrea si v Žiline začala hľadať prácu. „Zúčastnila som sa viacerých pohovorov, pričom najväčší dôraz som pri každej jednej pracovnej ponuke venovala tomu, že som mama.“ Andrea sa zúčastnila i pohovoru pre spoločnosť Oresi, vzájomne si padli do oka. Slovo dalo slovo a Andrea je súčasťou pracovného tímu v žilinskom štúdiu už viac ako rok.

„Keď som nastupovala do práce, spomenula som nielen môjho syna, ale tiež, že Žilina bude naším trvalým domovom.“ V tom čase Andrei ani nezišlo na um, že jej nová kuchyňa bude tak úzko prepojená s jej novou prácou. Koncepcia domu i jeho plánovanie si v niektorých momentoch vyžadujú prinajmenšom dobrú predstavivosť onoho výsledného efektu. Celý proces výberu, rozhodovania a ladenia bol pre manželov Andreu a Erika pomerne jednoduchý. Veď Andrea spontánne a s úsmevom spomína: „Projekt sme mali jasný. My s mužom sa dosť zhodneme, čo je super. Hneď sme vedeli, čo a ako chceme.“ Ich rodinný dom, do ktorého ešte nahladineme (aspoň jedným očkom do kuchyne), je vskutku uceleným projektom súčasnej modernej architektúry s prihliadnutím na nízkoenergetické parametre stavby. Ide o kombináciu sivej, bielej, antracitovej s dodatkom teplého a príjemného dekoru dreva. Centrom celého domu je spoločný a otvorený priestor obývacej izby s kuchyňou. Hliníkové okná (antracit) ladia s jemne sivastou podlahou, pričom krb otepľuje a prepája modernú kuchynskú linku a jedálenskú časť miestnosti. „O svojej kuchyni som mala jasnú predstavu. Nevedela som, či sa mi podarí naplniť ju, ale predstavu som mala!“

Andrea pracuje na recepcii a je súčasťou celého chodu žilinského štúdia Oresi kuchyne v OC Mirage. „Už od prvého momentu som cítila, že v našej práci je najdôležitejší zákazník a jeho potreby. Bola som svedkom úspešných predajov, videla som spokojných zákazníkov i zodpovedný prístup spoločnosti ku reklamácii.“ O produktoch vedela Andrea z prvej ruky – priamo od svojich kolegov. Ako sama spomenula, jej pracovný stôl je hneď vedľa „nádhernej bielej kuchyne kombinovanej s betóvnovými prvkami“, na ktorú pokukovala od prvého pracovného dňa. „Budem úprimná a poviem to na rovinu, ja som nemala potrebu porovnávať konkurenčné produkty. Kuchyňu sme si nevybrali kvôli nejakej zľave. Jednoducho som si vybrala z toho, čo sa mi naozaj páčilo, čomu som verila, a čo bolo v našom rozpočte.“

Potom, ako Andrei uplynula trojmesačná skúšobná doba a uistila sa nielen o kvalite produktov, ale i o korektnosti spoločnosti, sa s manželom a dizajnérkou Oresi kuchýň, p. Ľubkou Paligovou, pustili do prvých náčrtov novej kychyne pre trojčlennú rodinu. O veselom, príjemnom a hlavne kreatívnom procese tvorby projektu kuchyne Vám už čoskoro povieme viac. Tešíte sa?

 

O svojej kuchyni som mala jasnú predstavu - časť druhá
Andrea Kubasová „Kuchyňa je srdce domu“
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *