Príbeh tejto neobyčajnej kuchyne je popretkávaný túžbou, priestorovými obmedzeniami, odhodlaním, hľadaním najvhodnejšieho riešenia a nechýba v ňom ani kreativita a originálny podpis samotných majiteľov – manželov Hričovských. Keď navštívili štúdio Oresi v Digital Parku, vedeli jedno – túžia po bielej kuchyni v tvare písmena U. Spoločne s Michaelou Rumanovou, senior špecialistkou kuchynských návrhov, si sadli k jednému stolu a pustili sa do nového projektu!

Po detailnom zameraní priestoru sa museli popasovať s prvou nástrahou – pre štandardné a komfortné navrhnutie kuchynskej linky im priestor ponúkal o čosi chudobnejší základ. Nevzdali sa a spoločne našli riešenie, ktoré bolo pre rodinu ideálne. Jemne a citlivo zúžili jednu časť pracovného priestoru tak, aby sa nedotkli praktickosti i estetickej stránky kuchyne a myslím, že môžeme konštatovať, že sa im to i podarilo. 3D vizualizácie ponúkli novým majiteľom pomerne presný pohľad do novej kuchyne.

3D vizualizácie

Nemecká kuchyňa značky LIVANZA

Manželia Hričovskí si pre realizáciu vybrali prémiovú kuchyňu značky Livanza, model dvierok Robinia – ide o biele zamatové dvierka v jemne rustikálnom štýle. Dopĺňajú ich madlá z nerezovej ocele (konkrétny odtieň č. 654) a dotyk tepla prináša laminátová pracovná doska s trefným názvom Grain Cognac – jemná koňaková hnedá v drevenom šate.

O sklenenej zástene

Pani Hričovská bola od začiatku rozhodnutá, že že zástena bude sklenená. Vždy sa jej takéto riešenia páčili. Nuž, po vlastnej línii si navrhla motív, tlač a vôbec celú sklenenú zástenu. Zástena je spracovaná metódou spájajúcou ľubovolnú grafiku trvalo aplikovanú na sklo. Nová majiteľka ju umiestnila po celej výške a šírke priestoru spájajúceho dolné kuchynské priestory s hornými úložnými skrinkami. Dodala tak kuchyni originálny a nevšedný vzhľad, čo poviete?

S radosťou prajeme

celej rodine Hričovských, aby si v novej kuchyni varili samé chutné jedlá, aby v nej trávili spoločný čas plný radosti a lásky a hlavne, nech je tento priestor i srdcom ich spoločného bytu.

Všetkým ostatným želáme inšpiratívny čas!

 

Autorka fotografií: Eva Horáková

 

 

 

Tipy a triky: Pár slov o detailoch v čiernej a trendy kuchyniach!
Adventné pečenie: Žĺtkové rezy s mandľami a limetkou!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *