Za neobyčajným projektom “Detská tour Petra Sagana” stojí cyklistický klub s názvom “Cyklistická detská tour”, ktorý bol založený v roku 2017, ako inak, v rodisku Petra Sagana, v Žiline. Jeho hlavným poslaním je rozvíjať a podporovať cyklistické schopnosti detí, motivovať ich k lepším výkonom a za každých okolností hrať fairplay. I tento rok sa jej zúčastnilo veľké množstvo súťažiacich, ktorých doprevádzali celé rodiny. Okrem hlavného programu, zvládnutia cyklistického okruhu (väčinou je to nenáročný terén ako lúka, lesná cesta či ihrisko), bol vždy pripravený i bohatý kultúrny program a mnoho vedľajších atrakcií ako napríklad maľovanie na tvár, nafukovací hrad na skákanie pre deti, varenie slízu a iné.

Spomenuté varenie slízu bola výzva nielen pre deti, ale aj pre všetkých členov tímu Oresi stánku. Na prvý pohľad by sa možno zdalo, že ide o úplne jednoduchú aktivitku, ale pravda je ukrytá v alchýmii miešania jednotlivých komponentov :). Samozrejme, vedieť správny pomer všetkých prísad, tiež nie je na zahodenie :). Nie je slíz, ako slíz – tie “uvarené” v kuchyni Oresi mali i rôzne farby, trblitajúce sa časti či prekvapenia. A v čase varenia už niektorí účastníci bojovali o cenné kovy. Aktívne a s plnou silou. Peter Sagan deti nesklamal a v Trnave dokonca i odovzdal medaily výhercom – bola to vskutku neobyčajná atmosféra.

Víťazom sme s radosťou zagratulovali i my a popriali sme im veľa úspechu v ďalších súťažiach. Atmosféru z pretekov, ktoré sa už realizovali v Rimavskej Sobote, Šamoríne, Žiline, Spišskom Hrhove, Novej Dubnici, Trnave a Topoľčiankach si ale stále nesieme v sebe a tešíme sa, že ju tento rok ešte určite zažijeme.

Pre tých, ktorí nestihli Detskú tour Petra Sagana máme dobrú správu: detská tour STÁLE POKRAČUJE. Najbližšie sa uvidíme 8. septembra v Nitre a 22. septembra v Košiciach. Už teraz sa na Vás tešíme :). Príďte sa s nami zabaviť, uvariť ten najlepší slíz a možno Vám prezradíme i recept.

Autorka fotografií: Eva Horáková

 

 

 

 

 

 

Zo života v našej kuchyni - flambované palacinky!
Nika Macinská "Kuchyňa by mala byť priestorom, v ktorom sa naozaj žije"
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *