Neustále myslíme na to, aby boli naše kuchyne nielen krásne a funkčné, ale aj bezpečné a ľahko udržateľné. Kombináciou tých správnych riešení môžeme získať pohodlný, praktický a predovšetkým spoľahlivý priestor novej kuchyne. Témou dnešného blogu je bezúchytové otváranie kuchynských dvierok!

Livanza: model dvierok SAVANA (sivý hodvábny mat)

Bezúchytový systém

Ide o veľmi jednoduché, trendové ale najmä bezpečné prevedenie kuchynských dvierok. Tie sú vyrobené bez držadiel/madiel. Tento tzv. bezúchytový systém je vhodný do každej domácnosti, špeciálne do rodín s deťmi, pretože úplne znižuje riziko poranenia. Už sa nám nemôže stať, že sa o madlo udrieme alebo si oň zachytíme či dokonca roztrhneme šaty. Do svojej kuchyne si ho zvolila aj Nika Macinská, mama 8 detí, spisovateľka, autorka módnej značky i blogerka v jednom.

Môžeme si vybrať z troch prevedení.

1) Prvým sú zapustené úchyty v dvierkach, je to vlastne integrovaná lišta do hrany dvierok.

2) Druhým sú tzv. zafrézované úchyty dvierok, majú vybrúsený žliabok v dvierkach tak, že vôbec nenarušujú líniu dvierok.

3) Tretie sú bezúchytové dvierka, na ich otvorenie stačí jemný dotyk či potlačenie, tzv. “press-open”.

Šuflíkový plnovýsuv

Šuflíkový plnovýsuv s tlmeným dovieraním znamená, že užívateľ môže naozaj plnohodnotne používať celý priestor šuflíka, pričom automatickou súčasťou je aj tlmené dovieranie dvierok, ktoré je integrované priamo v pántoch. “Značka BLUM je určite zárukou kvality, na svoje produkty ponúkajú doživotnú záruku a súčasťou ich služieb je práca vždy s aktuálnymi modelmi produktov,” potvrdzuje Pavol Krčmárik, senior špecialista kuchynských návrhov. Šuflíkový plnovýsuv a tlmené dovieranie je tiež bezpečným prvkom – už sa nám nestane, že zakopneme či sa zraníme o šuflík, ktorý sme poriadne nezasunuli.

Výhody šikovných riešení bezúchytového systému

  • Bezpečnosť
  • Moderný vzhľad
  • Praktickosť
  • Ľahká údržba
  • Pohodlnosť
  • Možnosť plnohodnotne využívať úložný priestor celej kuchyne

Zaujali Vás tieto múdre riešenia? Chceli by ste vedieť viac o šikovných tipoch a trikoch ako myslieť na bezpečnosť v kuchyni? Napíšte nám a radi pre Vás pripravíme “blog na mieru”.

 

Vstavané rúry
Všetko po ruke
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *