Špeciálny čas sa môže spájať s jedným výnimočným dňom, práve aktuálnym Medzinárodným dňom žien, ale aj s dlhším obdobím – áno, aj s celým mesiacom. Marec je od roku 1955 mesiacom spájaným s knihou, s myšlienkami šírenia múdrosti a vzdelania, s podporou predaja kníh. Veď nakoniec, nič nám nebráni oslavovať viaceré sviatky i spoločne! Na múdre a krásne ženy i na múdrosť a krásu kníh!

U nás knihy milujeme

Dnešný svet je úzko spojený s technikou, aplikáciami, rýchlym prístupom či prenosom dát. Aj preto sa veľkej obľube tešia audio knihy. Ale čosi veľmi prirodzené, dotykové a zmyslové spôsobuje, že svoje pevné a stabilné postavenie majú aj tradičné verzie tlačených kníh. Tie, ktoré občas so sebou ťaháme v taškách, ruksakoch či kufroch na dovolenky, tie, ktoré ležia pri našich nočných stolíkoch, tie, ktoré nám uľahčujú každodenný život v kuchyni, tie, ktoré nás učia zdravšiemu životnému štýlu a mnohé iné. Všetky si veľmi vážime!

Záleží nám na tom, čo jeme

Aj preto sme súčasťou viacerých krásnych konceptov, za ktorými stoja neobyčajné ženy plné chuti do života a každodenných inšpirácií. Ak hľadáte vhodný darček pre kohokoľvek, kto miluje chlieb, určite si pozrite zdravé a krásne knihy od autorky Lenky Mančíkovej (Kvások, Kvások-pokračovanie z lásky ku kvásku, Sladké). Viac o Lenkinom chlebíku sa dočítate i tu.

Inšpiratívnou knihou pre milovníkov sladkého je i kniha s názvom “Bezlepkové kváskovanie sladké” z pera Aďky Sidall Kováčovej. Pár receptami prispela aj jej dobrá priateľka Aďka Šišková. Recepty bohaté na kombinácie výnimočných a zdravých surovín s prihliadnutím na všetkých, ktorí túžia jesť ľahšie stráviteľné jedlá a tých, ktorí majú potravinové intolerancie.

Nemali by sme opomenúť ani aktuálnu knižnú novinku, ktorá sa priamo odohráva v našich kuchyniach pre život. Kniha s názvom “Polievky od ktorých sa chudne” zo spoločnej dielne dvoch krásnych dám: Emy a Emmy Tekelyovej. Je plná zdravých, kreatívnych a na prípravu jednoduchých polievok. Tie si veľmi ľahko môžete pripraviť s polievkovarom od spoločnosti Beko (viac tu).

Inšpirujme sa navzájom

Ak by ste hľadali knihu o inšpiratívnych ženách na Slovensku, určite si pozrite “Super ženy” od autorky Andrea Kellö Žačokovej (50 príbehov odvážnych a akčných žien z nášho prostredia) alebo “Rebelky – príbehy na dobrú noc I a II” z dielne Elena Favilli a Francesca Cavallo (krátke a stručné bio-príbehy o výnimočných ženách na svete).

Prajeme Vám krásne sviatočné chvíle spojené s Medzinárodným dňom žien i mesiacom kníh!

Autorka fotografií: Eva Horáková

 

 

 

 

Kuchyne cez mail!
Tipy a triky: Poradíme Vám, akou kyticou potešíte všetky ženy!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.