Celý proces tvorby novej kuchyne pre 10 člennú rodinu bol zhruba na tri mesiace intenzívnou súčasťou nášho pracovného života. Spolu s Nikou Macinskou sme prežívali všetky jej etapy, od úplného začiatku spojeného s plánovaním, až po posledný detail pri dokončení prác. Dohodli sme sa, že keď sa už celá rodina zabýva a kuchyňu si zamiluje, prídeme sa ku nim pozieť. Nakoniec, veď Nika nás ešte v úvode spolupráce sama pozvala :).

Trojročný koncept hľadania možností, vyberania materiálov či utvrdzovania sa vo výbere štýlu vyústil do troch aktívnych mesiacov, ktoré sa spojili práve so spoločnosťou Oresi. Nika Macinská však nenavštívila len naše štúdio, bolo ich hneď niekoľko. Dnes už všetci vieme, ako sa rozhodla :). Boli sme zvedaví, čo bolo pre ňu doležité a na čom jej záležalo práve v čase výberu konkrétneho štúdia.

Veľmi nás potešilo, že okrem peknej kuchyne a profesionálneho prístupu si Nika spomína i na ďalší rozmer našej práce. V komunikácii, myšlienkach a poslaní spoločnosti Oresi cítila “tú istú vlnovú dĺžku”. “To, čo ma úplne presvedčilo, keď som sedela s Vaším šéfom (p. Ladislavom Jelenom, poz. autorky) a rozprával mi o tom, aké sú jeho myšlienky, ako chce podporovať ľudí, a ako chce pomáhať svojou prácou. Mne je to veľmi blízke, tiež chcem takto fungovať a fungujem tak. Či už píšem články na blog, či robím módu, chcem, aby to ľuďom pomáhalo. To bolo to spojivko medzi mnou a Oresi.”

Príjemná atmosféra v rodinnom dome a Nikin úsmev na tvári nás posmelil a stihli sme sa ešte spýtať na pár “vychytávok”, ktoré sú v jej kuchyni. Hovorí o nich s radosťou a nadšením. Neopomenula výkonné a múdre spotrebiče, vyhrievaný šuflík, “americkú” chladničku (trošku na slovenský spôsob) a praktickosť bieleho lesku s protiodtlačkovým systémom (bližšie podrobnosti o konkrétnej kuchynskej linke i technických parametroch Vám prinesieme v článku s názvom “Ako vznikala kuchyna pre 10 člennú rodinu!”).

Veľmi radi Vám ponúkneme i pár krásnych záberov, ktoré prinášajú atmosféru nielen novej kuchyne, ale aj atmosféru domova vôbec. Rodina Macinských uprednostňuje minimalizmus, čisté farby s dotykom dreva a teplé dizajnové doplnky. Posúďte sami.

Na záver ešte jedna vychytávka, ktorá neušla nášmu pozornému oku :). Milí naši čitatelia, ak by ste chceli vedieť, ako sa dá v kuchyni s 10 členmi udržiavať poriadok, tak tu je jeden TIP :). V rodine Macinských vraj funguje výborne. Želáme Vám veľa inšpirácií do ďalších pracovných i voľných dní.

Autorka video záznamov a fotografií: Eva Horáková

Ostrov v interiéri? V kuchyni určite!
U nás grilujeme celoročne!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *