Nainštalovať kuchyňu v mezonetovom byte v centre Paríža tesne pri Eiffelovke? To neznie ako výzva, to znie ako splnený sen. Stal sa skutočnosťou, ale úprimne – aj sme sa ako realizačný dozor zapotili, kým sme ho zrealizovali…

Možno si myslíte, že kuchyňa Oresi v centre najtrendovejšieho mesta v Európe, to musela byť fuška. Bola, ale nie v tom, aby sme túto skvelú zákazku získali.

Všetko sa podarilo vďaka našim trom statočným chlapom.

S kuchyňami Oresi má developer, ktorý ju objednal pre svojho zákazníka do Paríža, už bohaté skúsenosti. Pozná ich kvalitu, prednosti, nadštandardné certifikáty. Takže jeho voľba dodávateľa kuchyne bola aj pri tejto zákazke jasná.

Výzvou bolo dostať kuchynský nábytok a spotrebiče fyzicky do hlavného mesta Francúzska a všetko namontovať tak, ako treba. Navyše, samotný byt sa nachádzal v historickom centre metropoly, a tak bol priestor na manipuláciu a vynesenie kuchyne typicky francúzsky.  V preklade mini. Kuchyňu sme teda dostali na miesto vysokozdvižným vozíkom.

Prémiová nemecká kuchyňa s certifikátmi Bauformat Pamplona v bielom vysokom lesku sa montovala tri celé dni.

Boj s časom

„Nespali sme ani tri hodiny. Ako vždy, keď je odjazd na logisticky náročnejšiu cestu plánovaný tak, ako tento, teda na včasné ranné hodiny. Cesta bola nekonečná a únavná, všade samé zápchy, kolóny, obchádzky… Trvalo nám 19 hodín, kým sme v pondelok pred polnocou konečne dorazili na miesto. A to sme už na druhý deň zavčas rána mali začať s dohľadom na vynášku a zahájenie realizácie,“ spomína na „výpravu“ do Paríža Jozef Kňúr, manažér oddelenia kvality Oresi, ktorý celej akcii velil.

Spánok dostával v tíme Oresi na frak aj nasledujúce dni. Veď tím vyrážal montovať exkluzívnu kuchyňu Bauformat Pamplona každé ráno o siedmej a vracal sa o polnoci, aby načerpal aspoň trochu síl.

„Práca bola veľmi náročná na time management. Napriek únave pracoval technik Attila a senior montér Miro Hagara s vysokým nasadením a precízne. Chvíľami som skutočne žasol nad tým, ako to zvládajú, a bol som hrdý, že takíto ľudia sú na palube Oresi,“ pokračuje Jožko Kňúr.

 

Kuchyňu Bauformat Pamplona vynikajúco dopĺňajú spotrebiče Siemens a Franke.

Dobehnúť zameškané

Napriek enormnému nasadeniu mal náš tím v Paríži časový sklz. Kuchyňa Oresi mala byť aj so spotrebičmi Siemens IQ700 a IQ500 series, štýlovým digestorom Franke Mythos a drezom s batériou Franke odovzdaná v piatok.

„Termín sme dodržali vďaka tomu, že sme poslednú noc takmer nespali a v piatok potiahli dlhšie, než bol plán. Stálo to za tú námahu! Kuchyňa vo vysokom bielom lesku vyzerala v byte s výhľadom na Eiffelovu vežu skutočne dobre. Z Paríža sme odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce, ale nesmierne unavení. Cestu späť by sme už zrejme nezvládli bezpečne, keby sme si nedopriali prestávku na spanie na francúzsko-nemeckých hraniciach. Návrat nám preto trval 24 hodín, ale ten pocit, že v Paríži je unikátny kus Oresi, nám pomáhal zvládnuť to.“

Zvyknutý na to najlepšie

Teraz si už kuchyňu Oresi na Avenue d´Iéna v centrálnom Paríži užíva majiteľ mezonetového bytu pôvodom z Kataru.

Je zvyknutý na to najlepšie z najlepšieho a pokiaľ vieme, v kuchyni sa cíti dobre. Náš parížsky projekt tak potvrdil, že Oresi je reálne synonymom kvality, štýlu, bezpečia aj komfortu.

Už teraz sa tešíme na nové výzvy. Kam sa ešte Oresi kuchyne dostanú?

Drevo v kuchyni nikdy neomrzí
Chutný podcast nielen o kuchyniach
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.