Farba roka 2020

Americká firma PANTONE každoročne vyhlasuje aktuálnu farbu roka, ktorá sa masívne presadzuje nielen vo svete dizajnu. Kým vlani to bola koralová, nový rok sa nesie v znamení klasickej modrej. Ak túžite po niečom nezvyčajnom a zároveň modernom, rozhodne sa nebojte predstavy modrej kuchyne! Stačí zvoliť správny odtieň a kombináciu farieb a vytvoríte ohromujúci priestor priamo v srdci domova.

modrá kuchyňaČo symbolizuje modrá farba?

Porota za každou víťaznou farbou vidí jej význam. Klasická modrá v dnešných neistých časoch predstavuje odolnosť, čistotu a sústredenosť mysle, ktorú dennodenne rozptyľuje množstvo impulzov. Môžeme ju taktiež považovať za nadčasovú a elegantnú vo svojej jednoduchosti. Prináša pokoj a túžbu po stabilite, po vkročení do nového roka plného pozitívnych očakávaní. „Núti nás pozerať sa na veci zo širšej perspektívy, rozširovať naše myslenie a otvoriť tok vzájomnej komunikácii,“ takto kvetnato sa o farbe evokujúcej modrú oblohu vyjadrila riaditeľka PANTONE L. Eiseman.

Modrá farba pristane aj kuchyniam!

Farba, ktorú PANTONE označí za víťaznú, ovplyvňuje dizajnérov naprieč celým svetom. „Klasická modrá vyjadruje sebaistotu a stálosť. Toto sa určite pretaví aj do dizajnérsky sebavedomých návrhov interiérov,“ hovorí naša marketingová manažérka Eva Szakálová. Bezpochyby nájdete modrú farbu v trendoch na rok 2020! Nemajte obavy, že by modrá kuchyňu priveľmi schladila. Pokiaľ ju správne skombinujete, napríklad so svetlým drevom alebo smotanovými doplnkami, vytvorí príjemnú až priateľskú atmosféru. Zaujímavosťou je, že modrá vynikne v moderných kuchyniach, ale aj v tých v provensálskom štýle.

modrá kuchyňa Oresi

Je modrá vhodná do každého priestoru?

„Modrá farba je veľmi výrazná. Pri plánovaní ide o hru vhodnej kombinácie. Záleží aj od rozmerov kuchyne. V malých priestoroch vynikne spojenie dvoch línií skriniek – vrchné drevené, krémové či biele a spodné sýtomodré dvierka. Vo väčších miestnostiach sa nemusíme báť ani celej modrej linky skombinovanej s tehlou, keramikou či drevom. Výsledkom bude na pocit veľmi príjemná a hrejivá kuchyňa,“ odporúča Eva Szakálová. Nemusíte hneď natierať steny v kuchyni namodro, populárne sú krémové, biele či šedé nátery, pri ktorých vynikne kuchynský nábytok.

modrá farba do kuchyne

Modrá kuchyňa pre život

Je to síce odvážny krok, no zaručene prinesie vytúžený výsledok. Máloktorá domácnosť túto farbu dosiaľ použila v kuchyni, preto si môžete byť istí, že ňou ohúrite každú návštevu! Ak vám chýba konkrétna predstava, u nás nájdete zaujímavé kombinácie kuchynských liniek. Naše štúdiá ponúkajú širokú paletu modrých kuchýň, ktorých sa môžete dotknúť a prezrieť si ich z každého uhla, aby vám neunikol žiaden detail! „Klasická modrá je ideálna aj v kombinácii s prírodnými materiálmi. Obľúbené sú modré skrinky s drevenou podlahou, doskami či svetlým dreveným dekorom. Vyhľadávaná je napríklad aj lesklá námornícka modrá s art dekorom betón, ktorý už na prvý pohľad vytvára magický dojem. Na tmavej modrej pekne vyniknú biele a smotanové farby. Pohrať sa môžete aj s panelom za linkou. Niektorí zákazníci napríklad uprednostňujú modré vzory na bielom podklade,“ dodáva Eva Szakálová.

dekor

kuchynský dekor

 

 

Tipy a triky: Kuchyňa v zime!
Naše kuchyne Dolti Collection boli ocenené Známkou kvality!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.