deti v kuchyni

Ak ste milovníkom dizajnu a dekorácií, vianočné vyzdobovanie a aranžovanie je pre vás tou najvzrušujúcejšou časťou roka. Pozlátka, vianočné svetielka alebo vianočné vence, to všetko vidieť pred sviatkami na fasádach domov a v obývačkách. Netreba však zabudnúť ani na najdôležitejšiu miestnosť – vašu kuchyňu.

Kuchyňa je srdcom domova a aj počas týchto sviatkov v nej budete tráviť veľa času. Čaká vás výroba sviatočných koláčikov a jedál a stretnutia s rodinou, s ktorou ste sa po celý rok takmer nevideli – tak doprajte aj tomuto miestu šťastné a veselé! Máme pre vás pár jednoduchých tipov, ako takúto atmosféru vytvoriť.

kuchyňa Oresi Amsterdam Rhodos

Aj kuchyňa si zaslúži svoj vlastný stromček

Ak niekto tvrdí, že stromček do kuchyne nepatrí, je na omyle. Keďže je toto miesto po celý rok centrom diania, kde sa od rodiny a priateľov stretávajú aj rýchle návštevy na kávu, na Vianoce sa priam žiada ozdobiť ju menším, pekným stromčekom. A v kuchyniach Oresi, ktoré sa môžu pýšiť ekologickými certifikátmi, bude vyzerať dvojnásobne krajšie.

Sviatočná girlanda a svetielka na linke

Svetielka sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Dávame ich na stromček, na svietnik a dokonca nimi veľmi radi zdobíme fasády našich domov. Prečo by sme ich teda nemohli umiestniť do srdca nášho domova? Aby celá rodina a aj priatelia videli, ako vám žiari kuchyňa. Ak nie ste milovníkom svetielok, môžete ich jednoducho nahradiť sviatočnou girlandou.

vianočná girlanda

Podložka nie pred dvere, ale pred rúru na pečenie

 Je zaužívané, že podložka pred dverami ako prvá víta návštevy vo vašom dome. Na Vianoce sa však s väčšinou rodiny vítate v kuchyni pri medovníkoch a šaláte. Odporúčame preto aj sem umiestniť na zem podložku vo sviatočných farbách – zlatá, červená, zelená alebo s vianočnými motívmi. Tak, aby vás každý deň sviatočne privítala vo vašej obľúbenej časti domu.

Raz, dva, tri: obrus, misy, servítky

Obchody nám v tomto období ponúkajú nepreberné množstvo vianočných dekorácií. Od anjelikov až po servítky na stôl. Niekde dokonca predávajú aj celé kolekcie farebne zladených obrusov, servítok a dekorácií. My v Oresi si myslíme, že takéto ozdoby môžete pokojne dať aj na svoju kuchynskú linku. Pár sviatočných tanierov, podnosy s medovníkmi, obrus so servítkami a vaša kuchyňa sa premení na luxusné miesto, kde budú chcieť všetci tráviť čas.

vianočná výzdoba v kuchyni

Aby ste to všetko doladili posledným detailom, pripnite na chladničku aspoň dve sviatočné kuchynské rukavice. Nech ten nový plech, na ktorom máte čerstvo upečené medvedie labky, vyberiete v tých správnych farbách.

A keď zavesíte na digestor posledné ozdoby, môžete relaxovať pri vianočnom hrnčeku horúcej čokolády, možno aj s koláčikmi.

Zažiarte v novej kuchyni
MEDOVÝ BLOG: Rýchle medovníky - overený recept
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *