Rodina v kuchyni

Minimalizmus v bývaní sa stáva čoraz populárnejším. Čisté línie lákajú mnoho ľudí. Kým doteraz býval spájaný s niečím prémiovým a vzdialeným bežnému rodinnému rozpočtu, v dnešných dňoch sa stáva skvelým estetickým prvkom vhodným aj do finančne dostupných kuchýň.

Koľko stojí nová kuchyňa?

Zariaďovanie a vymýšľanie novej kuchyne môže byť naozaj náročný proces. Nemali by ste sa však rozhodovať na základe toho, či to zvláda váš rodinný rozpočet, ale toho, či je to pre vás naozaj to pravé orechové. Nová kuchyňa vám musí doslova padnúť do oka. Predstavte si, ako sa v takej kuchyni budete cítiť a či pre vás bude dostatočne praktická pri varení a iných činnostiach. Tu zväčša pomáha práve ľudská cenová politika špecialistov na kuchyne, ktorí tak otvárajú dvere kreativite povereným dizajnérom.

Špičkový taliansky dizajnér Andrea Capovilla a autor modelového radu Linea Retta je presvedčený, že úloha vytvoriť akýkoľvek nový rad kuchýň je veľká výzva. „Ale vedomie toho, že si aktuálne trendy bude môcť dopriať skutočne široké spektrum užívateľov, to je ponuka, ktorá sa neodmieta. Moderný dizajn je pre zákazníkov dostupný vďaka veľkokapacitnej výrobe. To je tajný sen všetkých dizajnérov.“ Andrea dostal príležitosť vyhrať sa práve s minimalizmom. Jednoduchosť tohto štýlu vyvoláva efekt, ktorý vás núti s úžasom si povzdychnúť: „Wow! To je ale nádhera!“

Linea Retta

Minimalizmus v kuchyni

Andrea Capovilla sa pri práci na novom kuchynskom rade inšpiroval slovným spojením Linea Retta, ktoré v taliančine znamená „neprerušovaná línia“. Netýka sa to iba dizajnu nábytku, ale aj jeho detailov. „Linea Retta zahŕňa bezúchytový systém. Žiadne rúčky preto nenarušia minimalistické dizajnové línie kuchynského nábytku,“ opisuje dizajnér Peter Heriban. Tvoria hladkú stenu, pri ktorej výborne vynikne farba nábytku. Ak chcete mať čo najminimalistickejší pohľad na svoju srdcovú miestnosť, takzvané bezúchyty sú vynikajúca voľba. Nielenže majú jedinečný vzhľad, ale sú praktické aj z hľadiska údržby. Najviac nečistôt sa totiž nachádza okolo úchytiek. „Bezúchyty pôsobia v kuchyni veľmi elegantne a harmonicky. Vedia byť dobrými pomocníkmi pri vytváraní dojmu otvoreného priestoru,“ dodáva Peter. Týmto sa však výpočet výhod nekončí. Ďalšou je zvýšená bezpečnosť. Bezúchytové profily tvoria jednoliatu čiaru. Ľahko sa otvárajú nielen na zásuvkách, ale aj dvierkach. Nemôže sa tak stať, aby ste sa vy alebo vaše dieťa náhodou zachytili o trčiacu rúčku.

Bezúchyty

Prečo si zariadiť kuchyňu minimalisticky?

To, ako si zariadite kuchyňu, vyjadruje aj váš postoj k životu. Minimalistický dizajn môže zvýrazniť ekologické zmýšľanie či názor na materializmus. Na poličkách predsa nepotrebujete tisíc koreničiek a ani spotrebiče nemusia byť hneď na očiach. Hodnota minimalizmu sa totiž skrýva v jeho jednoduchosti a čistote, ktorú môžete poľahky preniesť aj do svojej kuchyne. 🙂

Minimalistická kuchyňa

Aké sú hlavné znaky minimalizmu?

  • Jednoduchosť
  • Prehľadnosť
  • Praktickosť
  • Funkčnosť
  • Čisté línie
  • Strohé tvary
  • Voľnosť priestoru a vzdušnosť
  • Striedme a neutrálne farby
  • Nadčasová elegancia
Adventné pečenie: Nepečený CheeseCake(s) by Mon!
Aké sú výhody parnej rúry? Časť 2.
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.