Ocitli ste sa už v situácií, že ste nevedeli v kuchyni svojich rodičov, súrodencov, dobrých známych alebo aj svojej vlastnej nájsť otvarák na víno, soľničku, odmerku či “tú správnu” varešku! Ak áno, určite čítajte ďalej. Udržať si trvalý poriadok v priestore kuchyne je snom každého z nás. Či už je kuchyňa malá alebo veľká, vidiecka, moderná alebo retro, mal by v nej byť aspoň taký poriadok, aby sme našli to, čo práve potrebujeme. A možno i v týchto neľahkých časoch môžeme využiť jedno poobedie a pokúsiť sa o reorganizáciu a zjednodušenie každodennej práce v kuchyni.

Zvoľte štítky alebo prehľadné nádoby

Označovanie pohárov a nádob môže poriadku v kuchynských skrinkách skutočne pomôcť. Namiesto toho, aby ste si prezerali nádobky a dózy jednu po druhej, môžete pomocou štítka identifikovať, čo je vo vnútri a vybrať len tú, ktorú potrebujete. Uistite sa, že ste nalepili všetky štítky na viditeľné miesto, aby ste na prvý pohľad všetko videli a nemuseli nádoby vyberať. Ešte lepším a prehľadnejším pomocníkom sú priesvitné dózy a boxy. V rôznych veľkostiach a tvaroch v nich môžete uskladniť všetko potrebné od jedla alebo korenín, až po menších kuchynských pomocníkov.

Výsuvné systémy v spodných skrinkách

Namiesto obvyklých pevných políc vo vnútri kuchynských skriniek zvážte výsuvné, ktoré sú práve v priestoroch ako kuchyňa veľmi praktické. Týmto spôsobom získate ľahší prístup aj k tým veciam, ktoré sa nachádzajú hlboko v priestoroch kuchynskej linky a všetko tak môžete usporiadať praktickejším spôsobom. Namiesto toho, aby ste museli vybrať zo skrinky všetko, čo sa nachádza vpredu, aby ste sa dostali k niečomu zozadu, môžete jednoducho vysunúť celý podnos a vybrať tak s prehľadom len to, čo potrebujete.

Využite vonkajšie priestory kuchynskej linky

Stojany pripevnené priamo na vonkajších stranách kuchynských liniek nám môžu priniesť nielen oživenie kuchynskej linky, ale aj vzácny priestor naviac. Zvyčajne sa používajú na skladovanie a organizovanie menších fliaš a pohárov. Nechajte sa inšpirovať touto myšlienkou a do svojej vlastnej kuchyne vložte vertikálny/horizontálny odkladací stojan. Môže to byť presne to, čo potrebujete, aby ste si konečne zorganizovali všetky vaše koreničky alebo kuchynské magazíny či knihy s receptami na jednom mieste.

Tematické ukladanie

Je to jednoduchý a rokmi overený systém ukladania kuchynských pomôcok i potravín v priestore kuchynskej linky. Ako na to? Jednoducho. Káva, čaj, cukor med v jednej poličke, v ďalšej koreniny a kuchynské roboty, v inej zas cestoviny pri cestovinách, múka pri múke a sladké/slané dobroty spolu. Túžite po malej domácej kafetérii? Ak ste typ, ktorý si ráno vychutnáva šálku kávy, môžete zvážiť založenie vlastnej malej kaviarne priamo v kuchyni. Stačí na to malý priestor, kde si budete uskladňovať všetko, čo na prípravu tej správnej rannej kávy potrebujete = kávovar, šálky, kávové kapsule, cukor, mlieko a ďalšie drobnôstky – napríklad aj v rohu kuchynskej linky, ktorý môže ponúknuť neobyčajný priestor.

Veríme, že sme Vás inšpirovali a neváhajte Vy inšpirovať nás! Máte nejaké rady, ktoré vo Vašej domácnosti fungujú? Podeľte sa a nechajte nám ich v priestore diskusie. Potešíme sa. 🙂

 

 

 

 

 

Ako si vybrať kuchynský drez?
Kreatívne každý deň!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.