Tretia adventná nedeľa mi priniesla samé prekvapenia. Tie menej milé som sa rozhodla nevšímať si, práve naopak, využiť ich v prospech kreativity. Mela počas týždňa ochorela a ja som nemohla prísť na dohodnuté stretnutie s výnimočným pánom cukrárom, ktorý mal priraviť do série “Adventné pečenie” 3. recept v poradí. Nuž, zatelefonovala som svojej mame a ona prišla. Dali sme hlavy dohromady, prezreli “špajzkové” zásoby a rozhodli sme sa, že sa podelíme o náš snáď najobľúbenejší koláč – žĺtkové rezy a’lá Vera&Mama. Nuž, nech sa páči!

Budeme potrebovať

300g čerstvého masla, 250g mletého cukru, 150g pomletých mandlí, 150g pomletých vlašských orechov (môžete použiť aj lieskovce, podľa chuti), 80g polohrubej múky, 80g hrubej múky, 1 kypriaci prášok do pečiva, sneh zo 6 bielok so štipkou soli, 4 žĺtka a 200g mletého cukru, limetku alebo citrón.

Postup

Čerstvé maslo vymiešame s práškovým cukrom do krémovej konzistencie. Neskôr pridáme pomleté orechy a mandle (kreativity sa nemusíte báť a pokojne môžete použiť aj pomleté lieskovce či iné orechy).

Do pripravenej zmesi pridáme múku s práškom do pečiva.

Úplne posledným krokom spojeným s korpusom je vyšľahanie 6 bielok do krásneho tuhého snehu. Je dobré, ak do snehu pridáme trošku soli, vtedy bude pena pevná a splníme aj mini radu od Aďky, že v každom koláči by mala byť i štipka soli. Pečieme na 180 °C približne 20 až 25 minút.

Koláč necháme vychladnúť a pripravíme si polevu zo 4 žĺtkov, práškového cukru a limetkovej či citrónovej šťavy. Žĺtka s cukrom vymiešame do hladkej peny, môžeme pridať pár kvapiek citrónu či limetky a necháme vyschnúť. V prípade, že sme netrpezliví, pokojne môžeme koláč nakrájať a žĺtková poleva sa pekne roztečie po koláči.

Prežite ešte pekný a pokojný týždeň pred poslednou adventnou nedeľou, nech Vaše domácnosti voňajú nielen chutnými a zdravými koláčmi, ale nech voňajú predovšetkým pokojom a láskou.

Prajem krásnu 3. adventnú nedeľu 🙂

Vaša Vera

(žena, manželka a matka :))

 

PS1 – áno, koláč sme piekli v mojej novej vysnívanej kuchyni, veď prišiel  moment improvizácie :), každopádne, ešte nie je v úplne dokončenom stave, ale už čoskoro Vám ju celú rada ukážem, najmä z dôvodu veľkej radosti, ale tiež preto, aby som sa podelila o dokončenie môjho “príbehu kuchyne” a snáď niekoho ďalšieho inšpirovala ku tomu, že sa nemá vzdávať svojich snov!

 

 

 

O jednej vysnívanej kuchyni doplnenej jedinečným motívom sklenenej zásteny!
Adventné pečenie: Nepečený CheeseCake(s) by Mon!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *