Výber farby a materiálu pre akýkoľvek interiérový priestor je sám o sebe veľkou výzvou. V kuchyni to platí dvojnásobne! Okrem toho, že prirodzene myslíme na krásu a pôvab, nemali by sme zabúdať ani na funkčnosť a praktickosť. Aká by mala byť kuchyňa snov? Neutrálna? Trendová? Extravagantná? Vsadená do štýlu vybraného obdobia? Či nadčasová!? Rozhodli sme sa, že Vám ponúkneme niekoľko overených, vkusných a nadčasových riešení. Nech sa páči!

  • Biela & Drevo

Čistý vzor dubového dreva v kombinácii s vysokým bielym leskom kuchynských dvierok prináša moderný vzhľad, ale zároveň nevylučuje teplú a útulnú atmosféru domova. Prepojenie moderných prvkov s drevom je overené, estetické a určite veľmi praktické. Výhodou tejto kombinácie je jej široké štýlové použitie v rôznych bytových priestoroch.

  • Sivá (jemne popolavá) & Drevo

Základná kombinácia s večným nádychom štýlu a elegancie. Ak ju okoreníme čiernou a bielou v detailoch, výsledný efekt bude priam očarujúci. Pridaním dreveného stola či drevených doplnkov len podčiarkneme kombináciu plnú hravosti. Posúďte sami, kuchynská linka zapadne i do často využívaného interiérového riešenia prepojenia obývacej miestnosti s jedálňou i kuchyňou.

  • Tmavá modrá & Tehla

Nie tradičná, no zaujímavo očarujúca kombinácia naplnenej modrej farby a prírodnej tehly prináša nový rozmer do našich kuchýň. Tmavá modrá je stálicou (či už ako dominantná farba alebo farba doplnkov) a v rôznych kompozíciách sa objavuje v interiérovom dizajne prakticky neustále. Je spájaná s viacerými štýlmi. Spojenie s prírodnou tehlou jej dodáva naturálnosť, eleganciu i šmrnc.

  • Púdrová & Drevo

Kto nezachytil obrovský comeback púdrovej či pastelovej ružovej (v móde i v interiérovom dizajne) súčasným trendom venuje len okrajovú pozornosť. Aj kuchyne vítajú túto farbu. Citlivá kombinácia jemnej kresby dreva v kontexte otvoreného a viditeľného úložného priestoru kuchynskej linky je osobitým podčiarknutím prírodného materiálu. Púdrová farba takémuto riešeniu pristane a vo svojej subtílnosti je len veľmi ťažko nahraditeľná!

  • Sivá (betón look) & prírodná tehla

Prírodná tehla je materiál používaný v interiéroch odjakživa. Poznáme viac či menej tradičné kombinácie tehly s vidieckym štýlom, ale jej vlastnosti a dizajnové predispozície sú oveľa väčšie. Moderná kombinácia prírodne pálenej tehly s dekorom chladného sivého betónu je spojením pripomínajúcim jin a jang. Stručne, ide o puto “nerozdeliteľné a krásne”.

 

O reflexiách alebo ako nezabúdať na to podstatné!
Kuchyňa pre 10 člennú rodinu!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *